Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7125
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podzielili park, tabliczek nie dali

Niedziela, 6 maja 2012, 10:15
Aktualizacja: 10:19
Autor: Agrafka
Jelenia Góra: Podzielili park, tabliczek nie dali
Fot. Agrafka
W Parku Zdrojowym, tuż przy wejściu głównym, pojawiła się tablica informująca o jego podziale na Aleję Główną, Ozdobny Ogród Zdrojowy, Ogród Leśny i Ogród Powojników. Jednak już w głębi parku nie ma tabliczek informujących, jak do tych miejsc trafić. Zdaniem niektórych mieszkańców i turystów utrudnia to zwiedzanie. Władze miasta nie widzą problemu.

Mieszkańcy Cieplic i przyjezdni zwrócili uwagę, że w odnowionym Parku Zdrojowym brakuje oznakowania miejsc wartych uwagi. Przy wejściu koło Pawilonu „Lalka", tuż za bramą główną, znajduje się tablica wskazująca na atrakcyjne miejsca, które warto zobaczyć. Aleję Główną można znaleźć z łatwością, Ozdobny Ogród Zdrojowy jest przy fontannach. - Pozostałych dwóch miejsc wymienionych na głównej tablicy już nie mogłem znaleźć, a mianowicie Ogrodu Leśnego i Ogrodu Powojników. Nie ma żadnych tablic, które wskazałyby do nich drogę - napisał do redakcji mieszkaniec Cieplic.

Jak się dowiedzieliśmy, dodatkowych tablic informacyjnych w Parku Zdrojowym nie będzie. Dlaczego?

- Problemy te dotyczą sposobu zagospodarowania ogrodu botanicznego, a nie parku. Obecność tablic informacyjnych, gdzie zaczyna się dana część -wbrew pozorom - nie ułatwiłyby poruszania się po Parku Zdrojowym niezorientowanym w botanice gościom. W ogólnodostępnych parkach bowiem nie ma reżimu zagospodarowania, polegającego na wysadzaniu roślin ze ściśle określonej grupy. Gdyby oznaczyć tabliczką - dla przykładu - że „jesteśmy w ogrodzie powojników”, to zwiedzający mogliby uznać, że wszelkie rośliny należą do tej grupy. Park Zdrojowy, zgodnie z pierwotnym projektem, do którego nikt nie zgłaszał uwag w stosownych terminach ma nasadzenia „przenikające się”, a określenia poszczególnych jego części są umowne i dotyczą informacji w sprawie istotnej grupy roślin na tym terenie, a nie wyłącznej grupy roślin (jak obowiązuje to we wspomnianym wyżej ogrodzie botanicznym). Inna funkcja parku i takiego ogrodu zakłada też inne oznaczenia poszczególnych obszarów – poinformował Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group