Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5657
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podziękowania dla Jaromirów za Sapporo

Wiadomości: Szklarska Poręba
Czwartek, 20 lutego 2014, 7:38
Aktualizacja: 7:41
Autor: UM Szklarska Poręba
Fot. UM Szklarska Poręba
W świetle kamer i przy udziale dziennikarzy burmistrz Szklarskiej Poręby uroczyście przywitał drużynę Jaromirów, która reprezentowała nasz kraj podczas 65. Sapporo Snow Festival w Japonii.

Maria Misztal, Joanna Świech i Justyna Graf , które w Międzynarodowym Konkursie na Rzeźbę w Śniegu na wyspie Hokkaido reprezentowały nasz kraj przywitane zostały kwiatami i tortem. Ten ostatni w biało czerwonych barwach przypominał tort jaki wręczony został po Pucharze Świata Justynie Kowalczyk. Jaromiry otrzymały również statuetkę kobiety przypominającą w swej strukturze rzeźbę w śniegu.

"Jaromiry" pracowały w Sapporo cztery dni. Wyrzeźbienie „Matki Natury nawadniającej karkonoskie kotliny” było olbrzymim wyzwaniem. Dziewczyny pracowały od rana do wieczora przez cztery dni. Inne drużyny złożone prawie wyłącznie z mężczyzn, robiły między sobą zakłady czy i kiedy Jaromiry się poddadzą. Wszyscy jednak byli bardzo przychylnie nastawieni do naszej drużyny i oferowali im pomoc i wsparcie.

Oprócz drużyny z Polski do Sapporo przyjechały reprezentacje z : Hongkongu, Tajlandii, Nowej Zelandii, Singapuru, Stanów Zjednoczonych, Hawajów i Malezji. W tym roku zaproszenie do udziału w Sapporo Snow Festival trafiło do Polski dzięki kontaktom jaki w 2010 roku zostały nawiązane między Ambasadą Polską w Tokio a Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej. Wtedy to równolegle powstawała rzeźba przedstawiająca Fryderyka Szopena w dwóch odległych krańcach ziemi. Na wyspie Hokkaido i w Szklarskiej Porębie podczas Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu.

Obecność drużyny z Polski była niezwykłą promocją naszego miasta, regionu daleko poza granicami naszego kraju. Przez Odori Park, gdzie powstawała rzeźba „Matki Natury nawadniającej karkonoskie kotliny” przewinęło się blisko 2 mln turystów. Przyjechali tam również dziennikarze z całego świata.

Wyjazd drużyny ze Szklarskiej Poręby do Sapporo był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Japońskiej. Szczególna pomocą i zaangażowaniem w projekt odznaczyła się również Ambasada Rzeczypospolitej w Tokio.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~NIKE 20-02-2014 7:54
gratulacje dla Pań ! taką promocję władze winny dofinansowywać nagrodą pienieżną
~jakitaki 20-02-2014 8:10
Szwarne dziołszki ! :D
~ 20-02-2014 11:21
Mniejszych zdjęć nie było?
~Zaporowy 20-02-2014 21:48
Jeszcze tylko Koteckiego ze Szklarskiej Poręby brakuje do kompletu.
~dzejk 20-02-2014 22:25
taa może jeszcze nagrode Nobla?
~ 21-02-2014 1:08
Fajna wycieczka do Japonii !!! Też chcę , kto mnie wesprze !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group