Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6767
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podwójne zwycięstwo gimnazjalistów z „Rzemiosł”

Piątek, 28 października 2016, 7:42
Aktualizacja: Sobota, 29 października 2016, 8:31
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Podwójne zwycięstwo gimnazjalistów z „Rzemiosł”
Fot. Użyczone/ ZSRA
Drużyna Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze odniosła podwójne zwycięstwo w III Rajdzie Lingwistyczno–Turystycznym, zorganizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze. Hasłem przewodnim rajdu była „Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej”.

W konkursie brało udział siedem jeleniogórskich szkół: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum w ZSO nr 1, Gimnazjum w ZSRA oraz Gimnazjum w Łomnicy. Szkołę Rzemiosł pod opieką Agnieszki Drankowskiej i Anny Liskiewicz godnie reprezentowało dwunastu uczniów klasy 3a gimnazjum.

W grupie niemieckiej uczestniczyli: Weronika Gradkowska, Julia Ostrówka, Julia Kamińska, Sandra Michalec, Weronika Malecka i Oliwia Mućka. W grupie angielskiej: Laura Tlałka, Łukasz Klukowski, Michał Komada, Jędrzej Drankowski, Joanna Zadora i Tomasz Pross.

Zespoły zostały przygotowane przez nauczycielki: Renatę Sigrist i Anna Liskiewicz. Uczniowie doskonale przedstawili pałac w Pakoszowie w języku angielskim i niemieckim, oraz wykazali się wiedzą o pałacach: Wojanów, Łomnica, Karpniki, Mysłakowice i Bukowiec.

- Drużyny zaprezentowały bardzo dobrą znajomość języka angielskiego i niemieckiego podczas gier językowych. Przygotowali również stroje z epoki właścicieli Pałacu Bukowiec, hrabiego Friedricha Wilhelma von Reden i jego żony – Friederike – relacjonują przedstawiciele Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze.

Ich wysiłek i wiedza zostały docenione przez jury i drużyny ZSRA zajęły dwa pierwsze miejsca. - Radość ze zwycięstwa była ogromna, sukces uskrzydlił młodzież i jest zachętą do dalszych działań – podsumowują nauczyciele „Rzemiosł”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group