Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 3486
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Podwójne „złoto” Piotra, w tym jedno wspólne

Poniedziałek, 7 lipca 2008, 15:06
Aktualizacja: 20:20
Autor: JEN
SZKLARSKA PORĘBA: Podwójne „złoto” Piotra, w tym jedno wspólne
Fot. JEN
W ubiegłą niedzielę (6 lipca) rozegrano pod Szrenicą dwa wyścigi: MTB sprint na 20 km i wyścig australijski (osiem pętli po 700 m). Oba wygrał Piotr Formicki, choć w jednym ex aequo.

W MTB sprint do mety zacięcie walczyli do końca między sobą dwaj zawodnicy: Albert Fokt i P. Formicki. Tuż przed linią mety P. Formicki podniósł koło i po zejściu z roweru pogratulował koledze zwycięstwa. Okazało się jednak, że ani pomiar czasu (44:34:19), ani zdjęcie zrobione na mecie, nie wskazało zwycięzcy. W tej sytuacji sędziowie uznali, że obaj wygrali ten wyścig. Trzecie miejsce zajął Daniel Blachnik (45:28:02).

W tym wyścigu w kat. młodzików najlepszym był Wojciech Bochenek przed Zbigniewem Krzempekiem i Patrykiem Kaczmarczykiem. Wśród juniorów najlepsymi byli: Michał Jędrzejczak, Michał Grymenko i Marcin Rogowski. Zwycięzcami w kat. masters zostali: Krzysztof Grzegorzewski, Grzegorz Czech i Mariusz Grzywniak. Wyniki wyścigu na 20 km zaliczane są do klasyfikacji Karkonosze.

Również w wyścigu australijskim triumfował P. Formicki, już samodzielnie, choć ponownie stoczył zażartą walkę z Albertem Foktem, wyprzedzając go o 18 sek. trzecie miejsce zajął Bartosz Franczak.

W tej konkurencji 32 kolarzy miało do pokonania 8 rund po 700 m na trasie
od dolnej stacji Kolejki Linowej na Szrenicę. Po każdym okrążeniu odpadał
ostatni zawodnik, aż do wyłonienia zwycięzców. Uczestnikom najbardziej dawał się we znaki stumetrowy podjazd "oślą łąką", na której zimą pierwsze zjazdy
trenują narciarze. Na trasie poprowadzonej skrajem lasu i nartostrady
Puchatek nie zabrakło też do pokonania technicznych fragmentów.

Tutaj walka rozpoczęła się na dobre już na drugim okrążeniu, kiedy na próbę
ucieczki w 10 osobowej grupie zdecydował się Damian Blachnik. Jednak P. Formicki, A. Fokt i B Franczak szybko przywołali do porządku uciekiniera i po czwartym okrążeniu D. Blachnik był już na końcu tej grupy.

Piotr Formicki jechał ostrożnie, nie forsując zbytniego tempa i na siódmym okrążeniu wyszedł na prowadzenie i wjechał tym razem samodzielnie na metę.

Najlepszymi młodzikami w tym wyścigu zostali: Wojtek Bochenek, Oliwa Daniel i
Patryk Kaczmarczyk. Wśród juniorów: Marcin Rogowski, Michał Jędrzejczak i Rafał Leszczawski, masterami: Mariusz Grzywniak, Grzegorz Czech i Krzysztof Grzegorzewski.

Australijski wyścig MTB w Szklarskiej Porębie rozegrano po raz drugi. Zawody przeprowadzono dzięki dofinansowaniu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Samorządu Szklarskiej Poręby oraz Jeleniogórskim
Elektrowniom Wodnym. Organizatorami byli: Lokalna Organizacja Turystyczna
i Stowarzyszenie Cyklistów "Szklarska Poręba na Dwóch Kółkach"., którzy jak zwykle zadbali o to, aby wszystko odbywało się punktualnie zgodnie z
ogłoszonym programem.

Pełne wyniki obu wyścigów na stronie www.MTB.szklarskaporeba.pl Kolejne
wyścigi XC i XM pod Szrenicą zaplanowano w dniach 7-10 sierpnia podczas
Festiwalu Rowerowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group