Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8250
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podtopiona Maciejowa...

Sobota, 19 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 22:08
Autor: PK
Jelenia Góra: Podtopiona Maciejowa...
Fot. PK
Płonne okazały się nadzieje, iż topniejące masy śniegu nie spowodują gwałtownego podniesienia się stanu wody górskich strumyków, strumieni i rzek. Niestety zamieniły się one w rwące potoki , a Bóbr w chwili obecnej bardziej przypomina Odrę niż rzeczułkę z 50 centymetrowym poziomem wody.

Niestety rwący nurt i wysoki poziom wody jeleniogórskich rzek przyniosły już pierwsze szkody i zniszczenia. Tradycyjnie na pierwszy ogień poszła Maciejowa, której nie oszczędza praktycznie żadna odwilż. Wczoraj wiele domów w tej części Jeleniej Góry zostało podtopionych i ich mieszkańcy musieli stoczyć twardą walkę o ochronę swojego mienia. Jeszcze dzisiaj wiele domostw jest obłożonych workami z piaskiem i nadal nikt nie ma ochoty na pozbywanie się tej fortyfikacji.
O ile udało się uratować domy, to nic nie było w stanie uchronić ogródków, sadów, szklarni i łąk. Woda poczyniła spore spustoszenia i w niektórych miejscach jest jej tyle, iż pola uprawne w chwili obecnej przypominają rozległe jeziora lub w najlepszym przypadku teren pod uprawę ryżu.
Lekkie ochłodzenie spowodowało, iż proces topnienia w górach delikatnie ustał, jednak kwestią godzin lub w najlepszym razie dni jest ocieplenie, które spowoduje dalsze topnienie śniegu i co za tym idzie ponowne – w zasadzie kolejne, bo obecne nadal są nierozwiązane - problemy ze wzburzoną wodą mieszkańców Maciejowej, którzy jednego są pewni – sami będą musieli je rozwiązać, bo w jakąkolwiek pomoc nie wierzą…

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group