Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 2545
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Podtopienia nam nie grożą!

Środa, 4 lipca 2012, 13:51
Aktualizacja: 13:52
Autor: Angela
O tym, że obecnie nie ma żadnego zagrożenia powodziowego, zapewniają szefowie miejskiego i powiatowego wydziału zarządzania kryzysowego. Mimo intensywnych opadów deszczu, które przeszły w ostatnich dniach przez region, stan wód w rzekach jest ustabilizowany.

Włodzimierz Belta, naczelnik Centrum Zarządzania Kryzysowego UM w Jeleniej Górze zapewnia, że stany wód w rzekach są na bieżąco monitorowane. Obecnie na rzece Kamienna odnotowano 87 cm, a na Bobrze 123 cm na Bobrze, przy czym stany ostrzegawcze są na poziomie 160 cm.

W Jeleniej Górze strażacy wypompowywali wodę tylko z jednej piwnicy przy ul. Drzymały, gdzie po burzy zebrało się jej kilkanaście centymetrów.

Andrzej Marczak, dyrektor Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego mówi, że po ostatnich burzach nie odnotowano w powiecie żadnych podtopień, zalań i strat.

- Było kilka złamanych konarów drzew, jednak nie zagrażały one mieszkańcom. Opady są lokalne i przejściowe, burze słabną i jeśli do końca tygodnia ta pogoda się utrzyma, nie będzie zagrożenia powodziowego – mówi Andrzej Marczak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group