Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5815
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podsumowano jubileuszowy Rajd na Raty. Pasja wędrowania

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 13 grudnia 2010, 12:54
Aktualizacja: 13:04
Autor: MC
Fot. MC
W miniony weekend miała miejsce ostatnia 44. wycieczka Rajdu na Raty, cyklicznej imprezy organizowanej przez miejscowe koło Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego.

Wytrawnych turystów i wędrowców nie zniechęciła zimowa aura. Po krótkim spacerze ze Staniszowa przez Witoszę , osiedle Czarne i Wzgórze Kościuszki, grupa wytrwałych i zahartowanych turystów udała się do Klubu Nauczyciela przy ulicy Bankowej, gdzie nastąpiło podsumowanie jubileuszowego sezonu. Komandor a zarazem główny przewodnik Wiktor Gumprecht przedstawił krótko historię rajdu i zademonstrował historyczny komunikat o pierwszej wycieczce Rajdu na Raty.

Następnie omówił wyniki tegorocznej edycji wędrowania i poznawania atrakcji regionu. Poprawiono rekord frekwencyjny. W wycieczkach wzięło udział 1596 uczestników, co daje średnio 36 osób na wycieczkę. W wędrówkach wzięło udział 324 uczestników. Najwięcej, bo aż 89 osób było na wyprawie do Bad Muskau.

W konkursie frekwencji zwyciężył J. Bielecki (39 wycieczek na 44). Drugi był J. Murak (38/44) a trzeci H. Ziółkowski (37/44). Optymizm działaczy budzi rosnąca liczba uczestników w imprezach turystyki pieszej w naszym regionie, ale nie tylko. Dzięki rozwojowi transportu kolejowego do Trutnova i Kořenova i funkcjonowaniu biletów ZVON Euroregionu Nysa, coraz więcej amatorów turystyki z Jeleniej Góry zapuszcza się do naszych południowych sąsiadów i poznaje tamtejsze atrakcje. Oprócz W. Gumprechta, który prowadził zdecydowaną większość wycieczek, aktywnymi przewodnikami byli także: Krzysztof Tęcza, Paweł Idzik, Bożena Matuszewska, Antonina Sobierajska i Maciej Chmielecki.

Odczytano także list pochwalny od prezydenta Jeleniej Góry dla W. Gumprechta , wręczono nagrody dla uczestników oraz dla przewodników. Zabrzmiała pieśń specjalnie napisana dla uczczenia zasług komandora rajdu. Tradycyjnie podczas spotkania podsumowującego przeprowadzono konkurs wiedzy turystycznej. Zwyciężył wieloletni uczestnik Henryk Ziółkowski a drugie miejsce zajął Maciej Cieślak.

Następnie po pokazie wspomnieniowym zdjęć, w przyjaznej atmosferze uczestnicy wymieniali wspomnienia i doświadczenia z turystycznych tras oraz snuli plany na następny sezon, który rozpocznie się w ostatnią niedzielę lutego 2011 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 13-12-2010 16:15
Brawo dla tych Państwa- rajdowiczów! Kolejnych wspaniałych eskapad!
~olo 13-12-2010 20:10
tak patrze na te zdjęcia i widzę wieczorek opłatkowy w klubie seniora
~do olo 13-12-2010 20:50
a coś widzisz złego w wieczorku opłatkowym w klubie seniora? Jak będziesz grzeczny to też doczekasz się takich lat i obyś był w takiej kondycji jak uczestnicy tych wędrówek.
~ALLADYN 13-12-2010 20:55
ZDJĘCIA WCALE NIE ODDAJĄ ATMOSFERY I KLIMATU ORAZ PRZYJAŻNI JAKIE ZAWIĄZUJĄ SIĘ POMIĘDZY UCZESTNIKAMI RAJDÓW. EKSPRESJA I ŻYWIOŁOWOŚĆ - TO NA PEWNO NIE \"OPŁATEK W KLUBIE SENIOR\". ŚWIETNE POMYSŁY I DOBRY HUMOR TO MAGNES KTÓRY PRZYCIĄGA CORAZ WIĘKSZE GRONO BYWALCÓW .
~jelonekM 13-12-2010 21:25
Zdjęcia , które oddają klimat i przyjażnie są w prywatnych galeriach uczestników.A kondycji i sprawności niejeden młody może tym seniorom pozadościć.
~9 m-ce 13-12-2010 23:59
A ja byłam tegorocznym uczestnikiem rajdów i gwarantuje, że wielu młodych wiekiem nie dorównuje, kondycją, pomysłowoscia, poczuciem humoru, tym wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w rajdach. Wiele chodzę po górach i wiem, że tylko ten kto zasmakuje prawdziwych przyjaźni,kto sam będzie obdarzał innych sympatia bez względu na wiek. Przedział wiekowy na rajdach był od kilku lat do kilkudziesięciu i wszyscy dobrze sie bawili. Czy mieliście okazje w ciagu roku poznać ok 300 nowych osób? Jak w temacie był to 40 Rajd na Raty. Ciekawa jestem jak sceptycy bedą wyglądać za 40 lat operując tylko pilotem od telewizora. Nie wiem , czy doczekaja opłatka w klubie seniora. Masz racje poniekąd. byli tam również seniorzy tyrystyki i chylę głowę przed nimi.
~jelonekM 14-12-2010 9:17
Pozdrawiam ~9 m-ce i życzę utrwalania starych przyjaźni i zadzierzgiwania nowych w następnej edycji rajdu.
~AMa 18-12-2010 0:15
Brawa dla prowadzącego rajd na Raty - pana Wiktora za inwencję, fachowość, konsekwencję, spokój i brak nerwów. Brawo!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group