Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7727
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podsumowanie policyjnej akcji "Truck i Bus"

Środa, 18 listopada 2015, 13:59
Aktualizacja: 14:03
Autor: 112
Jelenia Góra: Podsumowanie policyjnej akcji
Fot. Archiwum
Wczoraj (17.11) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przeprowadzili na drogach miasta działania pod kryptonimem „Truck i Bus”. Skontrolowali 127 aut, w tym 8 autobusów oraz 41 ciężarówek. Zatrzymali 29 dowodów rejestracyjnych, z czego dwa samochody nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy.

Podczas działań funkcjonariusze ukarali mandatami 51 kierujących, głownie za niewłaściwe zabezpieczenie przewożonego ładunku, trzech za naruszenie przepisów dotyczących czasu pracy oraz 12 kierujących za przekroczenie dozwolonej prędkości. Zatrzymali również jednego nietrzeźwego kierującego pojazdem i jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu.

- Głównym celem akcji „Truck i Bus” jest zapobieżenie wypadkom drogowym oraz wyeliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu międzynarodowego i krajowego transportu drogowego. Funkcjonariusze poprzez prowadzone działania obligowali kierujących samochodami ciężarowymi oraz przewożących osoby do przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych, a w szczególności sposobu przewożenia ładunków na pojazdach ciężarowych. – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze i zapowiada, że działania te prowadzone będą cyklicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group