Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 12942
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość”

Piątek, 5 czerwca 2020, 13:01
Aktualizacja: Sobota, 6 czerwca 2020, 5:50
Autor: 112
Jelenia Góra: Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość”
Fot. Archiwum Policji/zdjęcie ilustracyjne
81 mandatów, zatrzymane 4 prawa jazdy to efekt prowadzonej 4 czerwca policyjnej akcji „Prędkość”. Działania prowadzone były w szczególności na głównych ciągach komunikacyjnych Jeleniej Góry.

Działania skierowane były w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijali nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Policjanci szczególnym nadzorem objęli drogi główne naszego miasta, a pracę ich wspomagały radarowe mierniki prędkości oraz alkotesty. Podsumowanie działań policjanci sprawdzili trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań, oraz sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie w czasie jazdy stosują pasy bezpieczeństwa.

Efektem tych działań było ukaranie mandatami 81 kierowców za przekroczenie dozwolonej prędkości, 4 kierowców straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km/h. Ogólnie funkcjonariusze skontrolowali 92 pojazdy, łącznie nałożyli 97 mandatów , zatrzymali 1 kierowcę, który naruszył sądowy zakaz kierowania pojazdami i jednego, który kierował pomimo decyzji o cofnięciu mu uprawnień.

Działania takie będą prowadzone cykliczne w różnych częściach miasta i powiatu jeleniogórskiego. Kierowców, którzy będą łamać przepisy w zakresie bezpieczeństwa na drogach policjanci będą dyscyplinować mandatami i punktami karnymi – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

11
61%
Cieszy
4
22%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group