• Środa, 18 września 2019
  • Godz. 7:52
  • Imieniny: Ariadny, Ireny, Irmy, Józefa, Stanisława
  • Czytających: 3543
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Podsumowanie akcji „Truck i bus”

Wiadomości: Region
Sobota, 20 lutego 2016, 8:23
Aktualizacja: 8:26
Autor: 112
Fot. Archiwum
W czwartek (18.02) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili na drogach regionu działania pod kryptonimem „Truck i bus”.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 89 pojazdów, w tym 34 auta ciężarowe. Zatrzymali 3 dowody rejestracyjne, 2 prawa jazdy, ukarali mandatami 44 kierujących, głównie za niewłaściwe zabezpieczenie przewożonego ładunku , a także czterech kierowców za naruszenie przepisów dotyczących czasu pracy oraz ośmiu kierujących za przekroczenie dozwolonej prędkości, w tym sześciu kierujących pojazdami ciężarowymi.

- Głównym celem akcji „Truck i bus” jest zapobieżenie wypadkom drogowym oraz wyeliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu międzynarodowego i krajowego transportu drogowego. Funkcjonariusze poprzez prowadzone działania obligowali kierujących samochodami ciężarowymi oraz przewożących osoby do przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych, a szczególności sposobu przewożenia ładunków na pojazdach ciężarowych – informuje podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

- Działania te prowadzone będą cyklicznie - zapowiada.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Popieram 20-02-2016 8:48
Więcej kontroli ciężarówek.Obowiązkowo jeszcze nauczyć tych kierowców że nie tylko oni sami są na drogach, a za chamstwo na drogach powinni bezwzględnie zabierać prawko kierowcom ciężarówek.
~. 20-02-2016 9:38
Skoro już taka nazwa akcji to powinno być "Truck & bus". Fajowa nazwa dla kapeli-może ktoś skorzysta ;). Na akcję kontrolowania pieszych proponuję "Safari". Safari kojarzy się chociaż z zebrą.
~rysiek nauczyciel 20-02-2016 10:31
Bardzo wielu zmotoryzowanych włącza kierunkowskazy zbyt późno. Wystarczy popatrzeć na samochody jadące przed nami. Jak wygląda zmiana pasa ruchu? Pojazd zaczyna przejeżdżać na sąsiedni pas i dopiero w tym momencie widzimy włączony kierunkowskaz. Czy to jest sygnalizowanie zamiaru? Nie! To jest nikomu niepotrzebne miganie. To już musztarda po obiedzie. Kierunkowskazy mają pełnić w założeniu przede wszystkim funkcję ostrzegawczą i informacyjną. Aby kogoś ostrzec o swoim zamiarze, należy to, rzecz jasna, uczynić odpowiednio wcześnie. Tak, aby ten ostrzegany miał czas na zorientowanie się, co chcemy zrobić, po prostu czas na zauważenie naszego kierunkowskazu. Nie ma na to żadnych szans, jeżeli kierunkowskaz zostaje włączony ułamek sekundy przed wykonaniem manewru.
~rysiek nauczyciel 20-02-2016 10:36
Witamy w !!!!!!! Kraj,w którym kierowcy muszą oświetlać drogę w dzień.,w którym możesz oglądać pornosy od 18 lat,a uprawiać seks od 15.,w którym za wydrukowanie 6 banknotów 100 zł. grozi 25 lat więzienia ,a za morderstwo 15. , w którym obywatele mogą zebrać milion podpisów,a ich rząd i tak ich olewa. , w którym stawką 23% objęte są kołyski , a stawka VAT na trumnę wynosi 8%., w którym "sponsorujemy" budowę autostrad,a potem płacimy za jazdę po nich.Mamy jeden z najwyższych podatków drogowych na świecie zawarty w cenie paliwa , a mimo to autostrada A2 do Poznania jest najdrożej płatną drogą na świecie. ,w którym bardziej opłaca się zniszczyć niesprzedaną żywność niż oddać na dom dziecka. ,w którym głównym towarem eksportowym są obywatele. , w którym można odebrać dziecko normalnej,troskliwe
~jan 20-02-2016 11:29
A morze tych policjantów którzy codziennie dojezdrzają służbowymi pojazdami tz.radiowozy na obiadek na Jana Pawła do dawnej kaplicy.Warto by media się tym zajeły kilka radiowozów stoj pod kościołem godzinę.Co na to przełożeni czy ich miejsce nie jest na patrolu.Oto polska ciekaw kto pokrywa paliwo i godziny of władzy
~socrates 20-02-2016 15:03
Do Popieram. Za chamstwo na drogach prawo jazdy powinno się odbierać nie tylko kierowcom ciężarówek,ale wszystkim użytkownikom.Utopia,jezdnie i ulice byłyby całkiem puste,tak jak Twoja głowa.
~dostawca 20-02-2016 17:20
Każdy kierowca patrzy na innych niech raz popatrzy na siebie
~Pasażerka 20-02-2016 20:00
Policja i ITD powinni przede wszystkim skontrolować autobusy PKS Tour Jelenia Góra bo strach nimi jeździć. Są w bardzo złym stanie technicznym, PKS o tym wie, ale za nic ma bezpieczeństwo pasażerów. Omijajcie z daleka autobusy PKS Tour Jelenia Góra dla własnego bezpieczeństwa.
~zaboberek 20-02-2016 20:44
do:~jan | "... kto pokrywa paliwo i godziny of władzy..." Jeżeli płacisz podatki,to Ty i my wszyscy.
~Arkadiusz 78 20-02-2016 22:43
Do "popieram" Jesteś ... . I co to jest zawód kierowca nawet nie masz pojęcia .
~ 21-02-2016 10:06
Ciezarowcy - to ich chleb i praca, ale jak amatorszczyzna potrafi utrodnic im zycie, to wiedza tylko oni. Oni dziennie jada po 700 km, i to dzien jak codzien, amator swoja blaszanka toczy sie gora 20 km do pracy i z powrotem. Co taki LAIK moze wiedziec o prowadzeniu 42 ton masy wlasnej? -NIC !!!! Jest laikem w temacie, ale na jelonce, to" miszcz nad miszcze", a za chwile wali w row jak w kacza du..e. Jaki to fachowiec, skoro zawodowiec w ciagu miesiaca tlucze 20 tys km, a laik - 150?, i to zabawka na czterech malenkich kolkach i wadze 900 kg. Wara wam amatorzy od uragania ciezko pracujacym na chleb ludziom.
~do_popieram_inz_transportu 21-02-2016 11:56
Weź gościu rozbieg i uderz głową w ściane:) W ogóle 99% z was nie ma pojęcia o dziedzinie jaką jest transport.
~ 21-02-2016 21:31
znowu jeżdżą i łąpią
~JG 23-02-2016 10:43
Oj,oj...Panowie Kierowcy dużych zestawów...Nie ma co się oburzać, tylko nie wozić niezabezpieczonych ładunków, : bo to albo kamienie lecą na auto jadące za Wami , albo puszki ,albo piach przeładowany mało osi nie połamie ... Do kontroli polecam np. odcinek J.G.-Mysłakowice-Kowary. I nie zajeżdżajcie drogi osobowczakom, bo one z Wami nie mają szans ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group