Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4776
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podsumowanie akcji „Truck” i „Bus"

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 8 października 2015, 10:37
Aktualizacja: 10:41
Autor: 112
Fot. Archiwum
Wczoraj (7.10) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przeprowadzili jeleniogórskich drogach działania pod kryptonimem „Truck i Bus”. Skontrolowali 132 pojazdy, w tym 12 autobusów oraz 42 samochody ciężarowe.

Funkcjonariusze „drogówki” zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych, z czego dwa samochody nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy. Ukarali mandatami 49 kierujących, głownie za niewłaściwe zabezpieczenie przewożonego ładunku, trzech za naruszenie przepisów dotyczących czasu pracy oraz 11 kierujących za przekroczenie dozwolonej prędkości. Zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego pojazdem i jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 51 km/h w terenie zabudowanym oraz skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu.

Głównym celem akcji „Truck i Bus” jest zapobieżenie wypadkom drogowym oraz wyeliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu międzynarodowego i krajowego transportu drogowego. Funkcjonariusze poprzez prowadzone działania obligowali kierujących samochodami ciężarowymi oraz przewożących osoby do przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych, a szczególności sposobu przewożenia ładunków na pojazdach ciężarowych.

Działania te prowadzone będą cyklicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 8-10-2015 12:35
wczoraj była łapanka
~Farsa 8-10-2015 21:20
łapanka? raczej kolejna pokazówka ukierunkowana na przyjezdnych :( . Chętnie bym zobaczył mobilną stacje inspekcji np. pod PKP , ciekawe tylko który tytuł w Jelonce po takiej akcji by się ukazał : na 20 sprawdzonych busów 20 zostało natychmiast wyzłomowanych czy raczej uwaga na pieszych idących dzisiaj na piechote do Karpacza , Kowar ,Janowic Wielkich .....
~Karol 9-10-2015 11:11
Gdyby taka stacja stanęła pod PKP, PKS, TESCO czy koło przystanku Podwale to w tym dniu zapewne mało by podjechało autobusów (busów). Właściciele to nie ryzykanci (nie dotyczy tych z układami z policja) i wiedzą jaki sprzęt posiadają. Pasażerowie jeżdżą tym co podstawią bo nie mają wyboru.
rymcycymcy 9-10-2015 11:23
Akcja powinna się nazywać ...Truck & Buck ! :) ...żeby łatwiej było służbom zapamiętać ! :)
~Farsa 10-10-2015 7:56
Karol uwierz mi na słowo ( a wiem co pisze :) ), że gdyby ludzie wiedzieli czym jeżdzą to by osiwieli . Mam tu na myśli niestety nie tylko busiarzy.Smutna prawda jest taka, że do puki nie stanie się tragedia lub ktoś z WITD Wrocław nie powie robimy porządek to nic się nie zmieni. Zgodnie z prawem autobusy przeglądy rejestracyjne robią co 6 mięsięcy mimo to wozimy was bez hamulców ,na łysych Chińskich oponach ... ( tu wymieniać można naprawdę wiele ). Dziwne co??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group