Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6288
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Podsumowanie akcji „Truck i Bus„

Piątek, 4 kwietnia 2014, 8:04
Aktualizacja: 8:06
Autor: 112
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przeprowadzili w środę (2.04.) na drogach miasta i powiatu jeleniogórskiego działania pod kryptonimem „Truck i Bus”.

W trakcie działań na drogach Kotliny Jeleniogórskiej funkcjonariusze skontrolowali 85 pojazdów, zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych w związku ze złym stanem technicznym pojazdów lub nieprawidłowo przewożonym ładunkiem . Ukarali mandatami 43. kierujących, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym. Ponadto w jednym przypadku skierowali wniosek do sądu o ukaranie.

- Głównym celem akcji „Truck i Bus” jest zapobieżenie wypadkom drogowym oraz wyeliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu międzynarodowego i krajowego transportu drogowego. Funkcjonariusze poprzez prowadzone działania obligowali kierujących samochodami ciężarowymi oraz przewożących osoby do przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych, a szczególności sposobu przewożenia ładunków na pojazdach ciężarowych – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze. - Działania te prowadzone będą cyklicznie - zapowiada.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group