Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 2385
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Podróże z dzbanem pełnym poezji. Nie tylko o Lwowie

Poniedziałek, 21 listopada 2011, 13:48
Aktualizacja: 13:51
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Podróże z dzbanem pełnym poezji. Nie tylko o Lwowie
Fot. Organizator
Różnorodne wiersze pełne ciepła i nostalgii pióra Krystyny Susabowskiej znalazły się w tomie „Podróże z dzbanem”, który promowano ostatnio w Książnicy Karkonoskiej.

Autorka należy do Stowarzyszenia „W Cieniu Lipy Czarnoleskiej”, ma jednak też wielu przyjaciół w Jeleniogórskim Klubie Literackim. Jak czytamy na stronie www.strumienie.eu, podczas wieczoru promocyjnego Krystyna Susabowska przeczytała kilka wierszy o swoim ukochanym Lwowie i o miejscach, które zostawiły trwały ślad w Jej sercu.

Z poezją pani Krystyny zmierzyli się też inni recytatorzy: wśród nich Alicja Raczek i Joanna Broniarczyk z Książnicy Karkonoskiej, poeta i nauczyciel języka polskiego Jan Owczarek oraz Magdalena Szczębara, która przetłumaczyła wiersze K. Susabowskiej na rosyjski. Nie zabrakło gratulacji: o Atorce w ciepłych słowach wypowiedziała się, między innymi, Alina Obidniak, długoletnia dyrektor Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze.

– Popołudnie poetyckie uświetnił swym występem Zespół SOLTANTO TU w składzie: Dylwia Latoch (skrzypce), Zdzisława Kubów (śpiew) oraz Maciej Cytarzyński (keyboard). Pan Maciej skomponował muzykę do kilku wierszy Krystyny Susabowskiej, co było miłym zaskoczeniem dla gości – pisze na łamach Strumieni Ewa Pelzer.
Poetka dziękowała gościom za przybycie i rozdawała autografy na tomikach, które znikały z półki jak świeże bułeczki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group