Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2957
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Podróże w czasie w Pałacu w Paulinum

Piątek, 10 lutego 2012, 8:37
Aktualizacja: 8:39
Autor: Organizator
JELENIA GÓRA: Podróże w czasie w Pałacu w Paulinum
Fot. Organizator
Jutro o godz 16.00 w Pałacu Paulinum odbędzie się otwarcie wystawy „Podróże w czasie” – dawne widoki Śląska na grafikach z kolekcji Haselbacha oraz koncert.

Albrecht Haselbach (1892 - 1979), właściciel browaru i kolekcjoner z Namysłowa, w latach czterdziestych XX w. zgromadził kolekcję liczącą ponad 4000 stalorytów, akwafort, litografii, rysunków i akwarel. Zbiory są obecnie przechowywane w Kunstforum Ostdeutsche Galerie w Ratyzbonie oraz w Schlesisches Muzeum w Görlitz. Część z dzieł została zinwentaryzowana i opracowana w ramach niemiecko-polskiego projektu, w którym ze strony polskiej uczestniczyło wrocławskie Muzeum Architektury, z niemieckiej Herder Institut z Marburga.

Na wystawie prezentowanych będzie kilkadziesiąt przedstawień ukazujących fascynujący świat górskich pejzaży, śląskich miast i uzdrowisk. Oprócz widoków Wrocławia, Jeleniej Góry, Karkonoszy, pałaców i zamków na wystawie będzie można podziwiać rodzący się w XIX w krajobraz przemysłowy: huty, odlewnie, fabryki.

Wystawa zorganizowana została przez Herder-Institut w Marburgu, Schlesisches Museum w Görlitz i Kunstforum Ostdeutsche Galerie w Ratyzbonie we współpracy z Muzeum Architektury we Wrocławiu, powstała dzięki finansowemu wsparciu Pełnomocnika Rządu Federalnego ds. Kultury i Mediów, Ministerstwa Spraw Socjalnych Hesji, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Saksonii oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.Wystawa prezentowana jest przez Niemieckie Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej w Poczdamie.

Wystawa będzie prezentowana w Pałacu Paulinum do 30.06.2012. Wstęp wolny

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group