Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11550
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Podróż pociągiem do Czech jeszcze łatwiejsza

Wtorek, 31 sierpnia 2021, 6:44
Autor: WAC
Region: Podróż pociągiem do Czech jeszcze łatwiejsza
Fot. KD
Koleje Dolnośląskie uruchomiły internetową sprzedaż biletów na połączenia do północnych Czech. Poprzez platformę KOLEO pasażerowie mogą nie tylko skorzystać z oferty KD, ale także kilku czeskich przewoźników.

Od lipca pasażerowie Kolei Dolnośląskich mogą ponownie korzystać z ponad 40 pociągów łączących Dolny Śląsk z czeskimi miejscowościami: Královcem, Lichkovem i Harrachovem. Jeszcze w czerwcu wznowiono również cieszące się ogromnym zainteresowaniem połączenie do Adršpachu. Korzystają z niego przede wszystkim turyści podróżujący do Skalnego Miasta. Teraz, podczas ostatnich tygodni lata, turystyczna wyprawa do Czech będzie jeszcze łatwiejsza. Koleje Dolnośląskie uruchomiły bowiem internetową sprzedaż biletów na połączenia do północnych Czech – poprzez platformę KOLEO.

Pasażerowie nie muszą już kupować biletów w kasach czy automatach lub szukać w pociągu konduktora – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich. - Wystarczy, że pojawią się na pokładzie z biletem elektronicznym zapisanym we własnym smartfonie. Dla podróżnych to jest najwygodniejszy sposób, pozwala też zaoszczędzić czas – bez stresu i pośpiechu w poszukiwaniu kasy biletowej można udać się na przykład na weekendowy odpoczynek. Tym bardziej, że nasze czeskie połączenia cieszą się dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na przygraniczne atrakcje turystyczne. Jest to więc dobra propozycja choćby na krótki wyjazd w ostatnich tygodniach lata. Bilety elektroniczne na połączenia do Czech dostępne są na trasach: Wrocław Główny – Szklarska Poręba Górna – Harrachov – Tanvald – Smržovka – Liberec, Szklarska Poręba Górna – Harrachov – Tanvald – Smržovka – Josefův Důl, Wrocław Główny – Szklarska Poręba Górna – Harrachov – Tanvald – Plavy, Wrocław Główny / Jelenia Góra – Sędzisław – Lubawka – Královec – Trutnov – Svoboda nad Úpou, Wrocław Główny – Kłodzko Główne – Międzylesie – Lichkov – Ústí n.Orlicí, Wrocław Główny / Jelenia Góra – Boguszów-Gorce Wschód – Mieroszów – Meziměstí – Teplice nad Metují – Adršpach.

W sprzedaży internetowej dostępne są wyłącznie połączenia bezpośrednie. Poprzez platformę KOLEO można również kupić bilet w ramach oferty „KD+Czechy”, która za 19 zł umożliwia całodzienną podróż po północnych Czechach. Taki bilet obowiązuje w pociągach Kolei Dolnośląskich na odcinkach Lubawka – Lubawka, Mieroszów – Mieroszów, Międzylesie – Lichkov, Szklarska Poręba Jakuszyce – Jakuszyce oraz na określonych trasach w pociągach České Dráhy a.s. (ČD), GW Train Regio a.s. (GWTR) oraz LEO Express Tenderss.r.o. Obszary obowiązywania biletu na trasach czeskich przewoźników znajdują się na stronie kolejedolnoslaskie.pl w zakładce „oferta”.

Koleje Dolnośląskie przypominają, że osoby podróżujące z Polski do Czech mają obowiązek okazania zaświadczenia o przyjęciu dwóch dawek szczepionki na COVID-19 lub przechorowaniu koronawirusa (jeśli upłynęło nie więcej niż pół roku) lub wykonania testów: antygenowego, który jest ważny 48 godzin lub PCR, ważnego 72 godziny. Honorowane są tzw. paszporty COVID-owe lub zaświadczenia krajowe przetłumaczone na język czeski/angielski. Przed przekroczeniem granicy podróżujący mają obowiązek wypełnienia formularza lokalizacyjnego.
Z obowiązku testowania i wypełnienia formularza lokalizacyjnego zwolnieni są m.in.: pracownicy transgraniczni, dzieci do 5. roku życia i osoby podróżujące do Czech z państw bezpośrednio sąsiadujących do 24h w uzasadnionym celu.

Twoja reakcja na artykuł?

43
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
7
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
806
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group