Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 14810
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Sobieszów: Podróż po zakamarkach kobiecej duszy

Sobota, 24 listopada 2012, 6:27
Aktualizacja: 11:26
Autor: mestra
Jelenia Góra/Sobieszów: Podróż po zakamarkach kobiecej duszy
Fot. mestra
W niezwykłą, bo muzyczno–poetycką wędrówkę, zabrała widzów olsztyńska artystka, Marta Andrzejczyk, która z recitalem „Kobieta – czasownik” wystąpiła wczoraj (23.11) w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w ramach cyklu „Scena bliżej nas”.

W muzycznej interpretacji utworów m.in. Jacquesa Brela i Mirosława Czyżykiewicza i poezji o miłości, niespełnieniu, oczekiwaniu, radości, pragnieniu Marta Andrzejczyk zawarła opowieść o kobiecie – czasowniku. Kobieta – czasownik odmienia się niezależnie od tego, co robi, jakie wykonuje czynności i w jakich jest stanach, występuje w różnych aspektach i stronach. Obok niej występuje najczęściej zaimek osobowy – On – wyjątkowy, odmienny przez przypadki, liczby i rodzaje element grający. Kobieta czasownik wyjątkowo nie odpowiada na pytanie: co robi? W jej przypadku dzieje się.

W tej muzyczno-poetycko-aktorskiej podróży na klawiszach akompaniował artystce Piotr Banaszek, a o scenografię, dźwięk i światło, zadbał Marcin Sweklej.

Publiczność nie kryła swojego zachwytu po zakończonym recitalu. – Wspaniały głos, dobór utworów, oprawa aktorska. Marta Andrzejczyk naprawdę zabrała nas w niezwykłą podróż – mówili pełni podziwu widzowie.

Kolejne spotkanie z olsztyńską artystką już dzisiaj (24.11) o godz. 19.00 w sali widowiskowej MDK „Muflon” o godz. 19.00. Tym razem Marta Andrzejczyk zaprezentuje monodram muzyczny „Spadanie też jest formą lotu”. Wstęp jest bezpłatny. Oba wydarzenia artystyczne finansowane są przez Urząd Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
959
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group