Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5380
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Podróż do Świdnicy na operę “Don Giovanni” Mozarta

Poniedziałek, 28 lipca 2014, 8:13
Aktualizacja: Środa, 30 lipca 2014, 21:19
Autor: Manu
Region: Podróż do Świdnicy na operę “Don Giovanni” Mozarta
Fot. Organizator
W najbliższy piątek (1 sierpnia) o godz. 19.30 w Kościele Pokoju w Świdnicy, w ramach Bach Festiwal Świdnica 2014, rozpocznie się prezentacja jednej z najdoskonalszych i najsławniejszych oper w całej historii muzyki “Don Giovanni” Wolfganga Amadeusza Mozarta w wersji półscenicznej. Organizator zaplanował o godz. 17.30 wyjazd z Jeleniej Góry. Cena biletów: 45 zł – normalny, 30 zł – ulgowy (w cenie przejazd w obie strony i bilet na koncert).

“Wesoły dramat” (dramma giocoso) w operowej wizji Wolfganga Amadeusa Mozarta, wspieranego literackim kunsztem przez librecistę Lorenzo da Ponte. Opowieść o legendarnym uwodzicielu – “rozpustniku ukaranym” wystarczyła Mozartowi do nakreślenia przejmujących stron partytury, w której jest wszystko - tragizm, bunt, komizm, miłość, zdrada, niewinność, umiłowanie życia i moralizatorska przestroga.

“Don Giovanni” Mozarta po raz pierwszy wystawione w Pradze w 1787 r., w następnym roku w Wiedniu, weszło niemal natychmiast do kanonu operowego. Genialny kunszt Mozarta osiąga tu swoje apogeum: wspaniała charakterystyka postaci, dramaturgia trzymająca publiczność w napięciu, wiodąca do budzącego grozę finału i przede wszystkim nieśmiertelna muzyka mistrza z Salzburga.

Występują: Sebastian Szumski (Don Giovanni), Radosław Rzepecki (Leporello), Marzena Lubaszka (Donna Anna), Wioletta Chodowicz (Donna Elvira), Krystian Adam Krzeszowiak (Don Ottavio), Jacek Ozimkowski (Komandor, Masetto) oraz Jolanta Kowalska (Zerlina). Gra Capella Cracoviensis pod batutą Jana Tomasza Adamusa.

Plan wyjazdu z Jeleniej Góry:
- godz. 17.30 - wyjazd z Jeleniej Góry - miejsce spotkania: Dworzec PKS (przy ul. Obrońców Pokoju 1)
- godz. 19.30 w Kościele Pokoju w Świdnicy - prezentacja opery “Don Giovanni” (czas trwania: 210 minut [3h30min.] z przerwą)
- godz. 23.30 wyjazd ze Świdnicy - miejsce spotkania: Baroccafe (przy ul. pl. Pokoju 7)
- godz. 01.00 - powrót do Jeleniej Góry - Dworzec PKS (przy ul. Obrońców Pokoju 1)

Rezerwacja: Barokowa Podróż - Bach Festiwal Świdnica 2014; info@bach.pl, tel.: 721-620-174, www.bach.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group