Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 5304
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Podróbka „Zakopca” pod Śnieżką

Środa, 25 marca 2009, 7:58
Aktualizacja: 7:59
Autor: Ania
Włodarze Karpacza zastanawiają się nad losem licznych straganów, namiotów i innych budek nie zawsze pasujących do klimatu kurortu budek, gdzie sprzedawane są różne souveniry i „szybkie” jedzenie. Nie jest wykluczone, że podwyższenie opłaty targowej zahamuje powstawanie kolejnych kramów.

Chodzi tutaj głównie o zajęcie pasa drogowe w centrum Karpacza. Wielu radnych miasta pod Śnieżką uważa, że tego typu obiekty po prostu szpecą tę miejscowość. Zastanawiają się także, czy plan zagospodarowania przestrzennego faktycznie dopuszcza powstawanie tego typu budowli oraz w jaki sposób proces ten można zahamować. – Już teraz Karpacza wygląda jak podrobione Zakopane – mówią.

Okazuje się, że jest to problem złożony, bo mieszkańcy na ten temat mają bardzo zróżnicowane zdanie. Jedni uważają, ze kramy faktycznie szpecą, inni w ten sposób zarabiają. Poza tym pozostaje jeszcze kwestia ogródków przy barach, ponieważ kontrowersyjne byłoby ściąganie dużych opłat od restauratorów za wystawienie stolików na powietrzu.

Nie mówiąc już o tym, że latem i wiosną większość ludzi chętnie jada pod gołym niebem. W końcu do Karpacza przyjeżdża się m. in. po to, żeby zaczerpnąć świeżego górskiego powietrza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group