Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 7956
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podpalili "potwora" w mauzoleum

Wtorek, 6 sierpnia 2019, 8:34
Aktualizacja: Czwartek, 8 sierpnia 2019, 14:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Podpalili "potwora" w mauzoleum
Fot. użyczone
Od niemal trzech lat mauzoleum Beckerów w parku w Maciejowej przyciągało mieszkańców i turystów nietypową atrakcją. Makieta "potwora" była pamiątką po ekipie filmowej kręcącej horror pt. "Redwood" i cieszyła się sporym zainteresowaniem. Turyści chętnie fotografowali się z potworem w tle, ale już więcej nie będzie takiej okazji. Nieznani sprawcy podpalili stwora – interweniowała Straż Pożarna.
Z przykrością informujemy, że w poniedziałek (5.08) nieznani sprawcy zdewastowali, a następnie spalili naszego parkowego potwora. Pomijając drastyczny akt wandalizmu, stworzono ogromne zagrożenie wybuchu pożaru nie tylko w mauzoleum, ale i w całym parku. Od świadków zdarzenia wiemy, że w akcji gaśniczej brała udział straż pożarna - powiedział Paweł Gromadzki, który od kilku lat opiekuje się zapomnianym parkiem w Maciejowej w czynie społecznym. - Cytując kpt. Wagnera: "Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić pańskie postępowanie" - dodał sprawca wielu inicjatyw, które przypominają o historii parku w Maciejowej.

W filmie pt. "Redwood" wystąpił m.in. Nicholas Brendon, który grał w latach 1997-2003 w serialu „Buffy – postrach wampirów”. Wcześniej występował m.in. w serialu „Świat według Bundych” oraz w horrorze „Dzieci kukurydzy III”. "Redwood" jest produkcją amerykańsko-brytyjską. Na planie zdjęciowym w Maciejowej pojawili się również: Mike'a Beckinghama („Subconscious” - 2015), Tatjanę Nardone („Stalking Eva” - 2015, grająca także w produkcji HBO u boku Dustina Hoffmana w serialu „Medici: Master of Florence”) oraz Jessice-Jane Stafford („The real hustle” - 2006, „Dream Team” - 1997, „Devil's Tower” - 2014).

Twoja reakcja na artykuł?

7
6%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
10
9%
Smuci
79
71%
Złości
15
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
122
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group