Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 3310
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Podpalał stodoły i wzywał straż pożarną

Piątek, 25 stycznia 2008, 14:05
Aktualizacja: 14:06
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Podpalał stodoły i wzywał straż pożarną
Fot. Archiwum
Dziesięć lat więzienia grozi 19–latkowi, którego policja podejrzewa o serię podpaleń. Spowodował straty przekraczające 200 tysięcy złotych, a płonące obiekty fotografował aparatem w telefonie komórkowym.

Podpalacz działał w rejonie Chojnowa. W nocy z 23 na 24 stycznia legnicka policja i straż pożarna powiadomione zostały o serii podpaleń, do których doszło w trzech miejscowościach na terenie gminy Chojnów. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Już po kilku godzinach, prowadzone czynności wskazały na jednego z mieszkańców gminy. Okazał się nim 19 – latek.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w godzinach popołudniowych na jednym z przystanków, gdy wysiadał z autobusu. Ustalili, że mężczyzna był widziany w każdej z miejscowości, gdzie doszło do pożaru. Zatrzymany nie potrafił wyjaśnić, dlaczego podpalał. Za każdym razem jednak obserwował wśród innych mieszkańców akcję gaszenia pożaru. W jednym przypadku sam nawet anonimowo wezwał strażaków. Pożary fotografował telefonem komórkowym.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce około północy w miejscowości Budziwojów. Spłonęła tam stodoła, a w niej prawie 40 ton siana. Godzinę później w sąsiedniej miejscowości strażacy gasili pięć kolejnych pożarów, gdzie paliły się sterty siana. Około 3 w nocy, kilka kilometrów dalej płonęły następne dwie stodoły. Łącznie straty powstałe w wyniku podpaleń szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 210 000 zł.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Teraz za wywołanie pożarów grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był już wcześniej notowany za kradzieże.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group