Zalogowanych: 25

Wrocław: Podopieczni Wichowskiego wiosną zadziwiają

Piątek, 19 kwietnia 2019, 15:11
Aktualizacja: 15:44
W czwartkowym (18.04) spotkaniu 18. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów Starszych podopieczni Jarosława Wichowskiego zanotowali trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem biało–niebiescy wywalczyli komplet punktów na trudnym terenie FC Academy Wrocław.

Strzeleckie popisy miały miejsce w pierwszej połowie. Już w 12. minucie na 0:1 trafił Bartosz Dulny, dzięki czemu jeleniogórzanie uwierzyli, że poprzednie zwycięstwa, które pozwoliły im podnieść się z dołu tabeli, nie były dziełem przypadku. W 27. minucie na 1:1 strzelił Marek Miziniak, ale na odpowiedź Karkonoszy nie trzeba było długo czekać. W 30. minucie goście ponownie objęli prowadzenie, a autorem gola był Kacper Gęślak. Po zmianie stron żaden z zespołów nie był w stanie zmienić rezultatu i ostatecznie FC Academy Wrocław przegrał z Karkonoszami 1:2.

FC Academy Wrocław - Karkonosze Jelenia Góra 1:2 (1:2)

FC: Bielańczuk, Wójcik (55' Kudaś), Chmielewski, Ławniczak, Maćkowski (75' Kostrzewa), Marciniszyn (60' Ostrowski), Miziniak, Siekanowicz, Skrzyński (70' Jakiel), Bończa-Pióro, Leończyk (85' Derkaczewski).
Karkonosze: Marceniuk - Żurawski (62' Kułakowski), Sołtysiak, Martyniak (80' Cybórt), Kaziemko, Bubin, Orzeszko, Dulny, Pietruczuk (88' Ranecki), Gęślak (67' M. Engler), Aleksiejew.

Chrobry Głogów - Lechia Dzierżoniów

Liderem rozgrywek jest WKS Śląsk Wrocław (43 pkt.), druga jest Miedź Legnica (40 pkt.), a trzeci Chrobry Głogów (39 pkt.). Karkonosze zajmują 11. miejsce (19 pkt.).