Środa, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 9380
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podgryzani listonosze

Piątek, 7 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 7 kwietnia 2006, 12:07
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Podgryzani listonosze
Fot. Archiwum
Mają gaz pieprzowy i paralizatory. Ale i tak z duszą na ramieniu wchodzą tam, gdzie są psy. Listonosze nie lubią czworonogów. Ze wzajemnością.

Ataki psów to ponad połowa wszystkich wypadków przy pracy listonoszy. Doręczyciele przechodzą specjalne szkolenie, ale fobia wśród nich rośnie.
– Odgłos szczekania dochodzącego zza drzwi nie nastawia mnie pozytywnie – mówi jeden z jeleniogórskich doręczycieli. – Podobnie działa widok brytana, który pilnuje innych posesji.

Wśród jeleniogórskich listonoszy nie brakuje osób pokąsanych przez psy. Te – choć z pozoru łagodne – upodobały sobie właśnie doręczycieli jako cel ataku.
– Najgorsze są te małe kundle. Właściciele o nich mówią, że nic nie zrobią. A to szczekające coś zaraz uwiesi się na nogawce i pogryzie łydkę – mówi pan Janusz, który na poczcie pracuje od kilku lat.
Trudno takie zwierzę potraktować paralizatorem, czy też gazem pieprzowym. Tych narzędzi listonosze używają przy ataku większych bestii.

Te też nie wahają się przed atakiem. – Wkładałem listy do skrzynki w ogrodzeniu domku jednorodzinnego. Jak spod ziemi wyrósł wilczur i poszarpał mi kurtkę. Dopiero interwencja właściciela uspokoiła rozjuszonego psa – mówi doręczyciel.

Dlaczego psy gryzą listonoszy? Weterynarze twierdzą, że ci noszą na sobie mnóstwo zapachów z różnych domów, dlatego niektóre czworonogi zachowują się wobec nich wyjątkowo agresywnie.

Właściciele psów, które rzucą się na listonosza, muszą liczyć się z konsekwencjami zachowania swoich pupili. – Poczta ma prawo zażądać odszkodowania w przypadku, kiedy pogryzienie uniemożliwi doręczycielowi pracę na czas powyżej siedmiu dni – usłyszeliśmy.

Policja planuje zorganizowanie specjalnych szkoleń dla pracowników poczty. Materiałem ma być edukacyjny film zatytułowany „Bezpieczny listonosz. Jak uchronić się przed pogryzieniem”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
486
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
W ogóle nie mam telewizora
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Szachy to królewska gra
 
Piłka nożna
To już dziś... Walka o fazę ogólnopolską!
 
Kultura
Schronisko w wersji All Inclusive
 
Aktualności
Trwają prace przy magistrali na Wolności
 
Aktualności
Oszukiwali na refundacjach za leki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group