Niedziela, 28 czerwca
23°C Jelenia Góra
reklamy

Podglądanie placu budowy

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Mimo szczelnego ogrodzenia terenu przy ulicy Jasnej i Grodzkiej, na którym powstaje Pasaż Grodzki, mieszkańcy zaciekawieni postępem prac zaglądają w szpary między panelami płotu.

reklamy

Miejsce do niedawna kojarzone z wykopaliskami, które od wiosny 2007 roku stały się prawie nieodłącznym elementem starówki, już zmieniło się w tętniący życiem plac budowy. Ekipy firmy Erbud dwoją się i troją, a wielką dziurę zaczynają pokrywać już fundamenty pod nowy obiekt.

Pod betonową konstrukcją znikają ślady piwnic dawnych kamienic istniejących tu do początku lat 70. XX wieku. Nie jest wykluczone, że zgodnie z zapowiedziami, część z nich – najbardziej cennych – uda się wkomponować w budowę pasażu. Być może powstanie tam ekspozycja znalezisk wykopanych podczas prac związanych z nadzorem archeologicznym.

Pasaż Grodzki ma zostać oddany do użytku w październiku 2010. Natomiast mieszkańcy będą mogli zrobić w nim zakupy oraz coś zjeść przez Bożym Narodzeniem przyszłego roku.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka