• Czwartek, 19 lipca 2018
  • Godz. 7:43
  • Imieniny: Marcina, Wincentego, Wodzisława
  • Czytających: 2282
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Podejrzany o zabójstwo znajomego aresztowany

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 7 grudnia 2017, 6:57
Aktualizacja: Piątek, 8 grudnia 2017, 6:49
Autor: T.Cz./jel
Fot. Użyczone
Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze, Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy 48–letniego Valentyna P., obywatela Ukrainy, podejrzanego o dokonanie zabójstwa swojego znajomego.

Do zdarzenia doszło 3 grudnia w Jeleniej Górze na terenie bursy, w której pokoje wynajmowali między innymi obywatele Ukrainy, w tym podejrzany Valentin P. oraz jego 28-letni znajomy. Podczas spotkania, na którym był spożywany alkohol, między mężczyznami doszło do kłótni, w trakcie której podejrzany kilkukrotnie ugodził pokrzywdzonego nożem w okolice brzucha oraz klatki piersiowej. Na skutek odniesionych obrażeń pokrzywdzony zmarł. Krótko po zdarzeniu sprawca został zatrzymany. Był nietrzeźwy.

We wtorek, 5 grudnia, Valentyn P. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Podejrzany przyznał się do jego popełnienia zabójstwa. W swoich wyjaśnieniach wskazał między innymi, że był już wcześniej karany za zabójstwo na terenie Ukrainy.

- Za zarzuconą podejrzanemu zbrodnię zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności. Śledztwo w sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze – informuje prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~zaboberek 7-12-2017 20:56
Dlaczego mój poranny wpis został usunięty?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos ulicy
5 tysięcy na dziecko?  19
TV Dami
Serwis Informacyjny TV DAMI Jelenia Góra z dnia 18.07.2018 r.  
Miej świadomość
Czego bałbyś się w średniowieczu?  7
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  73
Aktualności
Skwer "Radiowej Trójki" zrewitalizowany  1
Aktualności
Wojtuś czeka na pomoc!  
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group