Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8715
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podejrzany o zabójstwo znajomego aresztowany

Czwartek, 7 grudnia 2017, 6:57
Aktualizacja: Piątek, 8 grudnia 2017, 6:49
Autor: T.Cz./jel
Jelenia Góra: Podejrzany o zabójstwo znajomego aresztowany
Fot. Użyczone
Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze, Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy 48–letniego Valentyna P., obywatela Ukrainy, podejrzanego o dokonanie zabójstwa swojego znajomego.

Do zdarzenia doszło 3 grudnia w Jeleniej Górze na terenie bursy, w której pokoje wynajmowali między innymi obywatele Ukrainy, w tym podejrzany Valentin P. oraz jego 28-letni znajomy. Podczas spotkania, na którym był spożywany alkohol, między mężczyznami doszło do kłótni, w trakcie której podejrzany kilkukrotnie ugodził pokrzywdzonego nożem w okolice brzucha oraz klatki piersiowej. Na skutek odniesionych obrażeń pokrzywdzony zmarł. Krótko po zdarzeniu sprawca został zatrzymany. Był nietrzeźwy.

We wtorek, 5 grudnia, Valentyn P. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Podejrzany przyznał się do jego popełnienia zabójstwa. W swoich wyjaśnieniach wskazał między innymi, że był już wcześniej karany za zabójstwo na terenie Ukrainy.

- Za zarzuconą podejrzanemu zbrodnię zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności. Śledztwo w sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze – informuje prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group