Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5175
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Podejrzany o zabójstwo ustalony po 22 latach!

Czwartek, 5 listopada 2015, 8:12
Aktualizacja: Piątek, 6 listopada 2015, 8:25
Autor: P–O
Region: Podejrzany o zabójstwo ustalony po 22 latach!
Fot. Archiwum
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze podjęła na nowo umorzone śledztwo w sprawie zabójstwa dokonanego ze szczególnym okrucieństwem i zgwałcenia młodej dziewczyny w Zbylutowie, i ustaliła wraz z policjantami KWP we Wrocławiu podejrzanego o tę zbrodnię.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w nocy z 21 na 22 sierpnia 1993 roku na drodze prowadzącej z Chmielna do Zbylutowa. Wracając z dyskoteki w Chmielnie młoda dziewczyna została przez sprawcę zaatakowana, dotkliwie pobita, zgwałcona i zamordowana.

- Zmasakrowane zwłoki dziewczyny zostały znalezione 23.08.1993 roku. Przez 22 lata sprawca tego okrutnego zabójstwa pozostawał bezkarny. Jednak mimo umorzenia śledztwa, w wyniku intensywnych działań, Prokuratora Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze oraz funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu udało się ująć zabójcę. Pomogły w tym również wcześniej nie osiągane techniki badań materiałów dowodowych zabezpieczonych na miejscu zdarzenia. Między innymi szczegółowa i szybka metoda badania DNA śladów zabezpieczonych ma miejscu zabójstwa i materiału pobranego do badań porównawczych od typowanego sprawcy – informuje prokurator okręgowy Ewa Węglarowicz-Makowska.

- Zabójcą okazał się mieszkaniec jednej z podlwóweckiej wsi, obecnie 41-letni Jan G. Prokurator przedstawił zarzut dokonania zabójstwa pokrzywdzonej ze szczególnym okrucieństwem oraz jej zgwałcenia. Podejrzany przyznał się do dokonania gwałtu. Natomiast zaprzeczył, aby zabił swoją ofiarę – dodaje Ewa Węglarowicz-Makowska.

Na wniosek Prokuratora Okręgowego w Jeleniej Górze miejscowy Sąd Rejonowy zastosował wobec Jana G. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za zarzucaną mu zbrodnię grozi od 12 lat do kary dożywotniego więzienia.

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group