Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4373
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Podatkowa abolicja

Poniedziałek, 22 czerwca 2020, 14:11
Aktualizacja: Czwartek, 25 czerwca 2020, 5:45
Autor: WAC
Kowary: Podatkowa abolicja
Fot. WAC
To ma być szansa na uniknięcie kar dla właścicieli nieruchomości, którzy nie zgłosili ich do opodatkowania podatkiem od nieruchomości. Z myślą o nich samorząd Kowar wprowadził abolicję podatkową.

Właściciele nieruchomości podlegających opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości na terenie gminy miejskiej Kowary, którzy do dnia 31 sierpnia zgłoszą do opodatkowania: dobudowane, nadbudowane lub zmodernizowane powierzchnie użytkowe domów jednorodzinnych, zmodernizowane lokale mieszkalne, dobudowane garaże, komórki i inne pomieszczenia gospodarcze zwolnieni zostaną z obowiązku zapłaty zaległości podatkowych za okres do 5 lat wstecz za nie wykazane dotychczas do opodatkowania budynki i lokale.

Wobec wszystkich pozostałych mieszkańców – właścicieli nieruchomości, którzy nie dokonają zgłoszenia do końca sierpnia poprzez skorygowanie informacji na podatek od nieruchomości do Wydziału Finansowego Urzędu Miasta – prowadzone będą postępowania podatkowe i kontrole oraz naliczony zostanie z urzędu podatek od nieruchomości za okres do 5 lat wstecz.

Obserwujemy, że jest to duży problem tym bardziej, że przez wiele lat nie prowadzono w tym zakresie żadnych kontroli - mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Tymczasem w Kowarach przybyło wiele nowych obiektów i dobudówek, a nowych zgłoszeń do opodatkowania jest stosunkowo niewiele. Dlatego daliśmy wszystkim, którzy do tej pory nie dopełnili tego obowiązku ponad dwa miesiące na uniknięcie przykrych konsekwencji.

Twoja reakcja na artykuł?

5
33%
Cieszy
3
20%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
13%
Złości
4
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group