Środa, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 9370
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Podaj dalej, dobro powraca – zbiórka dla dzieci i kobiet

Poniedziałek, 6 maja 2013, 10:04
Aktualizacja: Niedziela, 12 maja 2013, 19:14
Autor: Angela
Z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka, studenci Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Jeleniej Górze wraz z rektorem uczelni, w porozumieniu ze Spółdzielnią Socjalną „Patron” w Jeleniej Górze, organizują zbiórkę zabawek dla dzieci z ubogich rodzin. Akcja będzie prowadzona 11 i 12 maja br. w godzinach od 9.00 do 17.00 w gmachu uczelni, w Jeleniej Górze – Sobieszowie (ul. Cieplicka 180).

Zbierane będą zarówno nowe jak i używane (ale całe i czyste) zabawki, akcesoria i przybory szkolne, odzież i obuwie dla dzieci i dorosłych z ubogich rodzin.

- Ponadto, wspierając Spółdzielnię Socjalną „Patron” w Jeleniej Górze, w której zamieszkują bezdomne, często będące ofiarami przemocy kobiety z dziećmi, zbieramy także podstawowe artykuły codziennego użytku, środki czystości i chemii gospodarczej oraz artykuły spożywcze o długich terminach ważności, jak: ryż, kasza, mąka, cukier, konserwy, herbata, mleko w proszku czy kaszki dla dzieci i niemowląt – wymieniają organizatorzy.

Dla mieszkanek Spółdzielni pilnie potrzebne są również takie urządzenia, jak: pralka, lodówka, kuchenka i drobniejszy sprzęt AGD (odkurzacz, suszarka). W przypadku dużych sprzętów zapewniony jest transport.

- Prosimy ludzi o dobrych sercach o udział w tej akcji – apelują organizatorzy. - Każdy z nas ma coś, czym może się podzielić. To co nam wydaje się zbędne i nic nie warte, dla innych może być prawdziwym skarbem. Dobro człowieka mierzymy czynem nie słowem, dlatego „podaj dalej, dobro powraca„ – zachęcają organizatorzy zbiórki, którzy dodają, że nie zbierają pieniędzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
486
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
W ogóle nie mam telewizora
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Szachy to królewska gra
 
Piłka nożna
To już dziś... Walka o fazę ogólnopolską!
 
Kultura
Schronisko w wersji All Inclusive
 
Aktualności
Trwają prace przy magistrali na Wolności
 
Aktualności
Oszukiwali na refundacjach za leki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group