Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 2547
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pod znakiem Śnieżki

Sobota, 1 września 2007, 0:00
Autor: AGA
Jelenia Góra: Pod znakiem Śnieżki
Fot. Agnieszka Gierus
Lokalne produkty na placu Ratuszowym.

Od godz. 11.00 trwa V Wystawa Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”. Patronat nad imprezą objął prezydent Marek Obrębalski. Jeleniogórzanie i turyści mogą obejrzeć i kupić m.in. ceramikę, szkło i biżuterię artystyczną, ręcznie haftowane obrusy i serwetki, wyroby rękodzielnicze ze szkła, oryginalne lalki, rękodzieło ekologiczne, rośliny ozdobne, a nawet bombki na choinkę.

– Nasze wyroby cieszą się dużym powodzeniem, bo są oryginalne i na każdą kieszeń – mówi Jadwiga Stach z Jugowic, sprzedająca rękodzieło ekologiczne. Zainteresowaniem cieszy się też bolesławiecka ceramika – najwięcej chętnych kupuje kubki.

Nie brakuje też amatorów lalek tworzonych przez Urszulę Jonkisz z Karpacza. Każda z nich ma swoje imię, certyfikat, a właścicielka przed sprzedaniem lalki dokładnie wypytuje, do jakiego domu trafi jej dzieło.

Wzrok przyciąga też biżuteria z kamieni półszlachetnych i minerałów przy stoisku Pogotowie Krawieckie u Krystyny. – Zajmujemy się również poprawkami i szyciem strojów – od tych najprostszych po suknie do tańca towarzyskiego – wyjaśnia właścicielka.

Zgodnie z założeniem organizatora, którym jest Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, wystawa ma posłużyć nie tylko prezentacji regionalnych produktów i usług. Ma również wpłynąć na wzrost świadomości konsumentów na temat różnorodności asortymentu i wysokiej jakości wyrobów lokalnych. W wystawie bierze udział około 30 firm (produkcyjnych, rzemieślniczych i handlowych) z regionu jeleniogórskiego i z Czech z powiatu Jablonec nad Nysą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group