Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5939
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pod znakiem Śnieżki

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 1 września 2007, 0:00
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
Lokalne produkty na placu Ratuszowym.

Od godz. 11.00 trwa V Wystawa Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”. Patronat nad imprezą objął prezydent Marek Obrębalski. Jeleniogórzanie i turyści mogą obejrzeć i kupić m.in. ceramikę, szkło i biżuterię artystyczną, ręcznie haftowane obrusy i serwetki, wyroby rękodzielnicze ze szkła, oryginalne lalki, rękodzieło ekologiczne, rośliny ozdobne, a nawet bombki na choinkę.

– Nasze wyroby cieszą się dużym powodzeniem, bo są oryginalne i na każdą kieszeń – mówi Jadwiga Stach z Jugowic, sprzedająca rękodzieło ekologiczne. Zainteresowaniem cieszy się też bolesławiecka ceramika – najwięcej chętnych kupuje kubki.

Nie brakuje też amatorów lalek tworzonych przez Urszulę Jonkisz z Karpacza. Każda z nich ma swoje imię, certyfikat, a właścicielka przed sprzedaniem lalki dokładnie wypytuje, do jakiego domu trafi jej dzieło.

Wzrok przyciąga też biżuteria z kamieni półszlachetnych i minerałów przy stoisku Pogotowie Krawieckie u Krystyny. – Zajmujemy się również poprawkami i szyciem strojów – od tych najprostszych po suknie do tańca towarzyskiego – wyjaśnia właścicielka.

Zgodnie z założeniem organizatora, którym jest Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, wystawa ma posłużyć nie tylko prezentacji regionalnych produktów i usług. Ma również wpłynąć na wzrost świadomości konsumentów na temat różnorodności asortymentu i wysokiej jakości wyrobów lokalnych. W wystawie bierze udział około 30 firm (produkcyjnych, rzemieślniczych i handlowych) z regionu jeleniogórskiego i z Czech z powiatu Jablonec nad Nysą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~iga 1-09-2007 17:00
A w Cieplicach można kupić pyszny miód, miodzik pitny,świeczki z wosku. Tylko jedno pytanie dlaczego dwie imprezy w tym samym czasie w różnych miejscach.
~Aaron Palkin 1-09-2007 17:04
Może mi ktoś powiedzieć, czy Jelenia Góra ma jakiś produkt regionalny? Jakoś nic nie mogę sobie skojarzyć. Czy będzie to produkt produkowany obecnie (vitaral, kable do samochodów ;–)), czy produkty wytważane dawniej ( tylko sukno mi sie przypomina). Chyba nikt nie chce zaliczyć do tych rzeczy góralskiej cepeliady o estetyce podhalańskiej. Wiele się mówi o produktach regionalych, ale jakoś do tej pory nie ma niczego co możne skojarzyć z JG. Bolesławiec ma swoją charakterystyczną ceramikę którą bezbłędnie od razu kojarzy sie z tym miastem. Teraz trochę z innej beczki, ale nawiązując do regionalizmu. W okolicy JG powstał, współcześnie, tylko jeden dom o architekturze nawiązującej do tradycyjnych karkonoskich domów. Proszę zgadnąc gdzie ten dom jest?
~katt 2-09-2007 10:11
Najlepsze i tak są jogurty FROMAKO :–)
~waldek_a 2-09-2007 16:20
Byłem, widziałem. Lepiej to wygląda na zdjęciach niż w praktyce – no ale jaki patron (Prezydent J.G) taka impreza. Szkoda

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group