Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 8627
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Pod Szrenicą szklane kwiatki jak z rabatki – już dzisiaj

Piątek, 18 marca 2016, 8:52
Aktualizacja: 8:59
Autor: MOKSiAL
Szklarska Poręba: Pod Szrenicą szklane kwiatki jak z rabatki – już dzisiaj
Fot. MOKSiAL
Warsztaty dla mamy i taty i niech przyjdą też dzieciaki. Będziemy sadzić mozaikowe kwiaty – kolorowe szkło witrażowe może kleić i docinać cała rodzina. Przybywajcie świat swój ubarwiajcie bo w MOKSiAL–u z wiosną talenty rosną – tak organizatorzy zapraszają na warsztaty świąteczne, które poprowadzi Edyta Kulla. Szczegóły na plakacie.

Ponadto w programie:
Malowanie pisanek metodą batikową
Na warsztatach poznamy tradycyjną, ludową metodę malowania pisanek. Technika wymaga sporej koncentracji, ale efekt jest warty pracy. Tworzenie pisanek metodą batikową polega na nanoszeniu na skorupkę jajka wzoru z wosku pszczelego za pomocą kopystki (małego lejka), a następnie gotowanie jaja w barwnym wywarze. Metoda jest znana w różnych krajach, różnica widoczna jest we wzorach. Najstarsze wzory wykonywane woskiem to znaki solarne (rozety, rozety wirujące, wizerunki słońca z promieniami), symbole światła i błyskawic. Z czasem pojawiły się motywy geometryczne (kreski, szlaczki, kropki i ich kombinacje), a także roślinne (gałązki, listki, kwiatki) i wreszcie zoomorficzne (baranki, ptaszki).
Prowadząca: Maryia Ivanyshyn, artystka ludowa z Ukrainy.

Na Świątecznym stole
Warsztaty ceramiczne skierowane są do wszystkich lubiących rękodzieło. Osób dorosłych i tych najmłodszych. Tym razem spróbujemy udekorować wielkanocny stół. Stworzyć oryginalne naczynia na rzeżuchę, jajka lub inne wielkanocne dodatki. Potrzebna będzie nieograniczona wyobraźnia i wiosenny nastrój. Prowadząca: mgr sztuki Emaunela Czujowska.

Eko-Wielkanoc
warsztaty rękodzieła artystycznego, na których stworzyć można będzie niepowtarzalne, ekologiczne ozdoby wielkanocne min.: kury,kokoszki z siana i kartonu, sznurkowo – koronkowe pisanki oraz wiosenne ptaszki z drewna. Dzięki warsztatom poznają Państwo proste, efektowne a zarazem tanie sposoby na wiosenne aranżacje swojej przestrzeni domowej. Prowadząca: Urszula Szczepaniak- magister sztuki, terapeuta zajęciowy.

Zapisy w sekretariacie MOKSiAL, decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona. Kontakt: (75) 717 36 14, e:mali: mok@mok.szklarskaporeba.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
855
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group