Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6892
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pod Szrenicą sobota pełna atrakcji

Piątek, 19 lutego 2010, 9:15
Aktualizacja: 9:16
Autor: Karolina
JELENIA GÓRA: Pod Szrenicą sobota pełna atrakcji
Fot. Organizator
Jutro w Szklarskiej Porębie odbędą się trzy równoległe imprezy rekreacyjno–sportowe. Pod dolną stacją wyciągu na Szrenicę rozegrany zostanie Turniej Miast Przyjaciół Trójki, czyli wielki sportowy pojedynek na wesoło oraz V Slalom Retro. Z kolei na Polanie Jakuszyckiej odbędą się biegi łączone i stylem klasycznym w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych.

Drużyny ze Szklarskiej Poręby, Augustowa i Radiowej Trójki spotkają się w sobotni poranek, aby wziąć udział w narciarskiej rywalizacji na wesoło. Równo o 10.00 zaprezentują się zawodnicy poszczególnych ekip, a pół godziny później rozpoczną się zawody, podzielone na cztery konkurencje.

Wśród nich pojawią się zagadkowo brzmiące, np. Zimowy Turniej Siatkonogi „Śniegówka”. Na boisku do piłki siatkowej pięciu zawodników każdej z drużyn, ubranych w dowolne stroje zimowe, rozegra mecz. Kolejne konkurencje to chód na czas na nartach 5-osobowych, slalom gigant i przeciąganie liny. Obok sportowych emocji nie zabraknie także dużo śmiechu i fajnej zabawy.

Po południu, na stoku SkiArena Szrenica odbędzie się V Slalom Retro. Drużyny, biorące udział w Turnieju Miast Przyjaciół Trójki, wystawią swoich reprezentantów do tych zawodów. Każdy chętny może wystartować w slalomie, zapisy odbędą się w biurze zawodów przy stoku, między godz. 13.00 a 14.00.

Slalom rusza o 15.00. Wszystkich uczestników obowiązują stroje i sprzęt z minionych epok. – Im starszy, tym lepszy – podkreślają organizatorzy imprezy, którzy namawiają także publiczność do przebrania się w stroje, zgodne z modą retro. Właśnie ten styl będzie królował wówczas na szrenickim stoku. Trasę slalomu można pokonać na nartach, sankach, skibobach albo bobslejach. Jury będzie oceniało styl poszczególnych zjazdów, przebranie, ogólne wrażenie i prezentację zawodników.

Imprezie będą towarzyszyły liczne konkursy i występy artystyczne na scenie, usytuowanej tuż przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Szrenicę. Około godz. 17.00 nastąpi ogłoszenie wyników oraz uroczysta dekoracja zwycięzców obu imprez, czyli V Slalomu Retro i Turnieju Miast Przyjaciół Trójki.

Na najlepszych czekają cenne nagrody rzeczowe, m.in. wartościowy sprzęt sportowy. Komandorem tej bardzo widowiskowej imprezy, jaką jest slalom będzie burmistrz Szklarskiej Poręby, Arkadiusz Wichniak. Po oficjalnym zamknięciu zawodów wystąpi zespół „Ziele”. Organizatorem obu imprez jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej, współpracujący z Referatem Promocji Miasta Urzędu Miejskiego.

W najbliższą sobotę odbędą się także biegi łączone i w stylu klasycznym na Polanie Jakuszyckiej. Zawody rozgrywane są w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych, która w dniach 18-22 luty gości w Szklarskiej Porębie Jakuszycach. Wydarzenie to jest największą coroczną imprezą sportową dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (15-16 lat), w Polsce.

W tym roku organizację i przeprowadzenie olimpiady powierzono Województwu Dolnośląskiemu. Do poszczególnych miejscowości z naszego regionu zjeżdżają się młodzi zawodnicy z całej Polski. We wtorek, 23 lutego na Polanie Jakuszyckiej odbędzie się uroczyste, oficjalne zakończenie Olimpiady Młodzieży.

Goście i mieszkańcy Szklarskiej Poręby nie powinni narzekać na brak rozrywek podczas tego weekendu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, organizatorzy gwarantują także radosną dawkę pozytywnej energii. Władze miasta starają się organizować jak najwięcej imprez, które zachęcą do przyjazdu turystów, a miejscowi mogą wreszcie powiedzieć, że coś się u nas dzieje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
765
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group