Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7625
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pod Szrenicą rozpoczął działalność komfortowy dom seniora

Sobota, 15 września 2012, 7:00
Aktualizacja: Niedziela, 16 września 2012, 7:34
Autor: mea
Region: Pod Szrenicą rozpoczął działalność komfortowy dom seniora
Fot. mea
Luksusowe warunki pobytu, na miejscu lekarze i pielęgniarki, piękne położenie zapewnia starszym osobom Sudecki Dom Seniora „Słoneczna Polana” w Szklarskiej Porębie. To prywatny dom opieki, pierwszy taki na Dolnym Śląsku. Otwarto go wczoraj (14 września). – Chcemy stworzyć naszym mieszkańcom atmosferę domowego ciepła, a także zapewnić aktywność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną – powiedziała Helena Grab, dyrektor Sudeckiego Domu Seniora „Słoneczna Polana”. Placówka jest częścią Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu.

- Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na świadczenie usług dla osób starszych podjęliśmy decyzję, by stworzyć w Szklarskiej Porębie bardzo dobre warunki dla seniorów. Chcemy tym sposobem wprowadzić nową jakość opieki, by osoby wchodzące w jesień życia czuły się u nas bezpiecznie i mogły żyć godnie – mówił Grzegorz Gąszczyk, prezes Centrum Pulmonologii w Karpaczu.

Od poniedziałku w Domu Seniora zamieszka już pięć osób, które mogą liczyć na całodobową opiekę medyczną, świadczoną przez wielospecjalistyczny szpital z zapleczem diagnostycznym i ambulatoryjnym. W obiekcie, malowniczo położonym wśród lasu bukowo-świerkowego, są 43 miejsca w 27 pokojach. Pensjonariusze maja do wyboru pokoje jedno lub dwuosobowe z łazienką, telewizją i Internetem. Są w placówce sale jak rehabilitacyjna oraz sala gimnastyczna i klubowa. Na piętrach będą serwowane całą dobę: kawa, herbata, napoje oraz przekąski.

– Zapewniamy mieszkańcom pełne wyżywienie, całodobową opiekę pielęgniarską, a także zabiegi rehabilitacyjne. Pracują u nas rehabilitanci, psychologowie oraz animatorzy czasu wolnego, których zadaniem jest dbałość o aktywność fizyczną i psychiczną mieszkańców – powiedziała Helena Grab. Obiekt jest, oczywiście, dostosowany do potrzeb osób starszych oraz mających problemy z poruszaniem się.
Pobyt w tym domu seniora, w pokoju jednoosobowym kosztuje obecnie, w cenie promocyjnej, 3,5 tys. zł miesięcznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1196
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group