Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 2682
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pod batutą Tomasza Bugaja

Poniedziałek, 9 marca 2015, 8:35
Aktualizacja: 8:37
Autor: Manu
Jelenia Góra: Pod batutą Tomasza Bugaja
Fot. Organizator
W piątek (13.03) o godz. 19.00 w sali koncertowej im. Stefana Strahla jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej będzie miał miejsce koncert zatytułowany “Mistrzowie batuty” pod dyrekcją Tomasza Bugaja, w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. Solistami będą: Christian Danowicz – skrzypce oraz Aleksandra Bugaj – skrzypce. Cena biletu: 30 zł lub 25 zł (w zależności od sektora).

W programie: Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia Es-dur nr 39, Johann Sebastian Bach – Koncert d-moll oraz Joseph Haydn - Symfonia G-dur nr 94 Z uderzeniem w kocioł.

Christian Danowicz (ur. 1983 r. w Buenos Aires w Argentynie) mając 4 lata wraz z rodziną wyemigrował do Francji, gdzie rozpoczął naukę gry na skrzypcach u swojego ojca, skrzypka i pedagoga, Enrique Danowicza. Jest absolwentem Konserwatorium Muzycznego w Tuluzie, które ukończył z wyróżnieniem w klasie skrzypiec prof. Gilles Colliard'a. W 2010 r. ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Julii i Krzysztofa Jakowiczów oraz studia licencjackie w klasie dyrygentury symfoniczno - operowej prof. Antoniego Wita. Obecnie jest na I roku studiów magisterskich dyrygentury UMFC w klasie prof. Tomasza Bugaja oraz na I roku studiów doktoranckich Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie skrzypiec prof. Jarosława Pietrzaka. Jest laureatem III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. T. Wrońskiego w Warszawie (2009), na którym został też wyróżniony nagrodą specjalną dla najciekawszej indywidualności artystycznej konkursu oraz dla najlepszego studenta UMFC w Warszawie. W 2010 r. wygrał I nagrodę na konkursie muzyki kameralnej w Duxbury Music Festival (USA, Massachusetts). Od stycznia 2010 r. jest koncertmistrzem Orkiestry Kameralnej Leopoldinum. Ma na swoim koncie występy we Francji, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, w USA, na Ukrainie, Litwie i w Polsce, gdzie jako solista wystąpił z towarzyszeniem Filharmonii Narodowej w Warszawie, Wrocławskiej Filharmonii, Płockiej Orkiestry Symfonicznej i Filharmonii Koszalińskiej. Jest pomysłodawcą i organizatorem festiwalu muzycznego “Musique au Leman” w Thonon we Francji, gdzie corocznie odbywają się koncerty muzyki symfonicznej i kameralnej. Na festiwalu występują wybitni artyści z Polski i Francji m.in. “Szymanowski Quartet” i “European Fine Arts Trio”.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group