Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4631
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Początek roku szkolnego „na bani”

Środa, 2 września 2009, 12:08
Aktualizacja: 13:56
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Początek roku szkolnego „na bani”
Fot. .....
Kilkunastu uczniów zostało wczoraj zatrzymanych i wylegitymowanych za picie alkoholu. Jak mówią strażnicy miejscy po rozpoczęciu roku szkolnego grupy młodzieży zbierały się w różnych częściach miasta przy piwie. O każdym z nieletnich uczestników libacji notatka trafiła do rodziców i dyrektorów szkół. Przez najbliższy miesiąc pod okiem strażników i policjantów będą też wagarowicze.

Wczoraj strażnicy zatrzymali młodzież m.in. przy ulicy Sowińskiego, Noskowskiego, Różyckiego, Wzgórzu Kościuszki, Placu Piastowskim, w centrum miasta i innych miejscach. Dzieci i młodzież zbierały się by po rozpoczęciu roku szkolnego odreagować przy „piwku”. Część z nich nie przejęła się nawet obecnością policji czy strażników miejskich. Każdy z zatrzymanych został wylegitymowany.

- Notatki z danymi osobowymi uczniów oraz informacją o spożywaniu przez nich alkoholu trafiły do szkół, które wyciągną wobec nich konsekwencje – mówi Grzegorz Rybarczyk, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Ale to nie koniec. Jak zapowiadają strażnicy miejscy przez najbliższy miesiąc będą patrolować wszystkie salony gier, parki, skwerki i zakamarki miasta. Każdy wagarowicz zostanie wylegitymowany i odwieziony do szkoły. O jego uchylaniu się od obowiązków szkolnych dowiedzą się również jego rodzice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group