Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6466
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Początek roku akademickiego KK. Uroczyste Gaudeamus

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 12 października 2010, 8:20
Aktualizacja: 8:43
Autor: Agrafka
Fot. ....
Wczoraj Kolegium Karkonoskie uroczyście zainaugurowało dwunasty rok akademicki 2010/2011. Podczas spotkania w uczelnianej auli odbyło się uroczyste wręczenie medali dla dwóch zasłużonych wykładowców.

Kolegium Karkonoskie podobnie jak w latach ubiegłych będzie kształcić w tym roku akademickim studentów na trzech wydziałach: humanistycznym, przyrodniczym i technicznym. Wśród kilkunastu kierunków znalazły się m.in. pedagogika ze specjalnością nauczanie wczesnoszkolne i przedszkolne, historia ze specjalnością archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i regionalistyka oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Po inauguracyjnym wystąpieniu prof. Henryka Gradkowskiego – rektora KK, którego słuchali m.in. zgromadzeni samorządowcy, duchowni, uczeni, studenci, przedstawiciele kuratorium oświaty i służb mundurowych, odbyła się immatrykulacja studentów rozpoczynających edukację. Uroczyste ślubowanie oraz wręczenie indeksów studentom pierwszego roku wszystkich kierunków studiów jeleniogórskiej uczelni poprowadził prorektor prof. Tomasz Winnicki.

Następnie wręczono medale „Zasłużony dla Kolegium Karkonoskiego”. Honorowe wyróżnienie otrzymali dwaj wykładowcy: prof. Tadeusz Borys – ekonomista, kierownik Katedry Polityki i Ekonomiki Ochrony Środowiska Uniwersytetu Ekonomicznego, dyrektor Regionalnego Ośrodka Ekorozwoju Fundacji Karkonoskiej, laureat tytułu „Zielony Dobrodziej”, oraz prof. Władysław Dynak - prorektor ds. ogólnych Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Po wystąpieniu Mateusza Michalaka - przewodniczącego Samorządu Studenckiego i odśpiewanej tradycyjnej pieśni uniwersyteckiej „Gaudeamus”, uroczystość w auli zakończył wykład inauguracyjny prof. Jacka Fisiaka nt. „Czy język może być narzędziem komunikacji?”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~ 12-10-2010 8:39
Uniwersytetu Ekonomicznego
~galla 12-10-2010 9:00
faktycznie madre pytanie " czy jezyk moze byc narzedziem komunikacji", a ja myslalam ze jest, , no ale coz trzeba byc profesorem aby zadawac takie pytanie i odpowiadac na nie bardzo dlugo i zawile, im dluzej tym zawilej, po to sie ten czlowiek uczyl na profesora
~olo 12-10-2010 9:04
"Wśród kilkunastu kierunków znalazły się m.in. pedagogika ze specjalnością nauczanie wczesnoszkolne i przedszkolne, historia ze specjalnością archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i regionalistyka oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna." Na dwóch z trzech wymienionych wyżej kierunków nie wykonano naboru i nie zostały one otwarte, tak więc nie ma się czym chwalić. Świadczy to o słabości KK.
~Abraxas 12-10-2010 10:50
Nie o słabości KK tylko o tym,że jest niż demograficzny w związku z tym ilość studentów jest mniejsza niż w latach poprzednich.
~do Abraxas 12-10-2010 11:21
sądze jednak że to świadczy o słabości KK.... na inne uczelenie ludzie pchają się drzwiami i oknami i zawsze chętnych jest więcej niż miejsc mimo niżu demograficznego. ale młodzi chcą iść na lepsze uczelenie i ciekawsze kierunki
~ 12-10-2010 11:53
Jeśli ktoś ma do wyboru np. studia we Wrocławiu lub studia w Jeleniej Górze o tym samym kierunku, który go akurat interesuje a nie ma pieniędzy na wyjazd to logiczne, że woli zostać tutaj na miejscu. Nie każdego stać na taki wyjazd.
~- 12-10-2010 12:27
Powiem szczerze, że Kolegium wcale nie świeci pustkami, gdyby ta szkoła była taka zła to nikogo by tam nie było a jednak przez korytarze przewija się spora ilość ludzi.
~cdr 12-10-2010 14:05
No przecież ludzie nie muszą kończyc sylacznie prestizowych uczelni. KK to potworna nędza, ale zaspokaja zapotrzebowanie na papierek ludzi z okolicznych wsi. Takie czasy
~miastowa 12-10-2010 16:49
okoliczne wsie to chyba m.in jelenia góra...
~nikodem 12-10-2010 19:10
Wielkie uczelnie to snobizm,masowa przetwórnia,wszyscy są anonimowi,w małych ludzie są bardziej rozpoznawalni przez swoich wykładowców.Obecnie na pierwszym roku na Akademii Ekonomicznej w J G rozpoczęło studia 500 osób jak ukończą czy wszyscy znajdą pracę? chyba wątpię ilu tych ekonomistów trzeba.
~sławek 12-10-2010 19:58
Ci, którym zależy na rozwoju J.G. i kształceniu młodzieży, która z różnych względów nie może, albo nie chce się kształcić w innych, większych ośrodkach, doskonale rozumieją znaczenie miejscowej uczelni, ci, którzy tego nie pojmują mają prawdopodobnie własny kompleks wynikający z własnych problemów, obiektywnych okoliczności i w najgorszym wypadku z lenistwa.Zwolennikom wszelkiego kształcenia w J.G., w tym wyższego gratuluję, sceptykom - współczuję, a młodym ludziom po raz kolejny serdecznie doradzam - zajmujcie się własnym życiem, pokonujcie kolejne szczeble edukacji, a zgorzkniałych krytykantów - po prostu olewajcie.
~Lola 12-10-2010 22:24
Popieram zdanie ~Sławka , nie warto się przejmować. Każdy będzie uważał, że szkoła czy uczelnia, w której się znalazł jest naj naj naj. Trzeba się cieszyć z tego co się ma i z możliwości, iż możemy się uczyć nawet na takim KK, w którym wbrew opiniom nie jest tak źle. Osobiście moje ambicje sięgają naprawdę wysoko i cóż wybór szkoły spowodowany czynnikami losowymi wywarły na mnie odpuszczenie startu na Akademie i Uniwersytety. Nie rozczarowałam się. Gdybym poszła na Wro do szkoły na Uniwerek miałabym zajęcia z praktycznie tymi samymi doktorami, życie tam kosztowałoby mnie tylko 4 razy więcej i byłoby więcej klubów, a na uczelni byłabym sama sobie, anonimowa, a tu atmosfera jest przyjazna, każdy mniej więcej każdego kojarzy. Nie warto iść na studia do dużego miasta tylko i wyłącznie ze względu , iż jest to duże miasto, często można się rozczarować. Pamiętajcie, że najważniejsze jest to by się kształcić i spełniać się , ale się nie poddawać i nie dołować tym, że jesteście na jakże "bezna
~prawda na100 12-10-2010 23:17
haha ale macie kompleksy lole i sławki - owszem jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma - ale liczą się na starcie kariery umiejetności a nie licencjat z polonistyki, fizjoterapi, wychowania fizycznego (KK) - tylko kierunki ścisłe mają racje przyszłościowe - rozwój i zarobki - ale wymagają też nielada poświecenia od samego studenta: duzo nauki na wydziale i w domu + weekendy
~Zyta 12-10-2010 23:31
KK to potworna nędza??? Heh trzeba było wpaść kilka lat temu do KK gdzie uczono w DODN-ie i w klasach byłej S.P. 7. Po mimo tego i tak wspominam mile tamte czasy :-)
~sławek 13-10-2010 21:05
haha, lole i sławki nie maja kompleksów, przekazali jedynie w miarę sensowny system kształcenia według możliwości, chęci, a studenci J.G. nie narzekają, kwękają jedynie osóbki z kompleksem dużych miast, po dyplomach jeleniogórskich śmiało można iść dalej, a jeżeli ktoś nie może lub po prostu nie chce, to przynajmniej coś posiada, co umożliwia szukanie dalej lub osiągnięcie stosownego statusu, wyższego od matury. Mam wrażenie, że sceptycy i krytykanci szkolenia wyższego w J.G. po prostu z racji braku podstawowych świadectw na to szkolenie nie mają szansy. Pamiętajcie sceptycy o jednym, z waszym wątpliwym wykształceniem i kompleksami sami byście miejsca w tym wielkim świecie nie znaleźli. Nie mąćcie w głowach młodym ludziom. Odklejcie się od nich.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group