Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 7837
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pociski w Marczycach

Piątek, 29 października 2021, 15:29
Aktualizacja: 15:31
Autor: 112
Region: Pociski w Marczycach
Fot. Archiwum Policji
W Marczycach, w kompleksie leśnym, znaleziono i zabezpieczono pociski do działka przeciwlotniczego z okresu II wojny światowej. Miejsce do czasu przyjazdu patrolu minerskiego z Jednostki Wojskowej w Bolesławcu zabezpieczali jeleniogórscy policjanci.

28 października w godzinach popołudniowych mężczyzna spacerujący w lesie powiadomił oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze o znalezieniu pocisków z okresu II wojny światowej. Znaleziono i zabezpieczono 14 pocisków kaliber 20 mm do działka przeciwlotniczego.

Miejsce do czasu przyjazdu saperów z jednostki Wojskowej w Bolesławcu zabezpieczali jeleniogórscy policjanci, w tym zespół rozpoznania minersko –saperskiego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Przypominamy! Tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Nie wolno ich odkopywać, przenosić czy rozbrajać. To może grozić śmiercią lub kalectwem. W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

Twoja reakcja na artykuł?

5
29%
Cieszy
6
35%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group