Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2903
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pociągiem do Pragi

Wtorek, 13 sierpnia 2019, 10:04
Aktualizacja: Piątek, 16 sierpnia 2019, 10:14
Autor: WAC
Region: Pociągiem do Pragi
Fot. Koleje Dolnośląskie
Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, czyli od 9 grudnia 2019 r. w siatce połączeń obsługiwanych przez Koleje Dolnośląskie znajdzie się bezpośrednie połączenie z Wrocławia do Pragi.

Obsługiwać je będą pociągi czeskiego przewoźnika Leo Express, które po polskiej stronie, podobnie jak w przypadku połączenia Wrocław – Drezno, obsłużą załogi Kolei Dolnośląskich.

Uruchomienie nowego połączenia to efekt rozmów przedstawicieli władz samorządowych Dolnego Śląska i Kraju Pardubickiego. Szczegóły porozumienia zostały ustalone podczas spotkania Tymoteusza Myrdy, członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego z Michalem Kortyšem, zastępcą Hetmana Kraju Pardubickiego, w którym wzięli też udział przedstawiciele przewoźników odpowiedzialnych za obsługę pasażerów. Bezpośrednie połączenie kolejowe Wrocław – Praga pojawi się od grudnia w nowym rozkładzie jazdy 2019/2020. Podróżni będą mogli skorzystać z dwóch par pociągów kursujących w każdy weekend, po jednej parze każdego dnia. W pozostałe dni pasażerowie będą mogli skorzystać z działających do tej pory połączeń z przesiadką w Lichkovie i Uściu nad Orlicą.

Cieszę się, że udało nam się dogadać z Czechami, bo zarówno nam, jak i naszym zagranicznym partnerom od dawna zależało na takim połączeniu - mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. - Dzięki temu wycieczkę do Pragi i z powrotem będziemy mogli zaplanować nawet w ciągu jednego dnia, chociaż osobiście uważam, że to stanowczo za krótko. Nowe połączenie pozwoli skrócić czas podróży do Pragi. Obecne podróż z przesiadkami trwa powyżej pięciu godzin. Bezpośredni pociąg będzie pokonywał trasę w czasie nieco powyżej czterech godzin.

Od stycznia do czerwca 2019 r. Koleje Dolnośląskie przewiozły ponad 6,6 mln pasażerów. Oznacza to wzrost liczby podróżnych rok do roku na poziomie prawie 20 procent. To najlepszy wynik w 11-letniej historii spółki.

Twoja reakcja na artykuł?

64
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
5%
Nudzi
2
2%
Smuci
3
4%
Złości
8
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group