Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5626
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pociągi wrócą na trasę do Szklarskiej Poręby

Wtorek, 15 października 2013, 8:43
Aktualizacja: 8:51
Autor: Red
Region: Pociągi wrócą na trasę do Szklarskiej Poręby
Fot. PKP PLK
Na odcinku linii Jelenia Góra – Szklarska Poręba od grudnia 2012 r. trwa modernizacja. Jej celem jest istotna poprawa infrastruktury, co przełoży się na wyższy komfort podróży. Prace idą zgodnie z planem i jeszcze w 2013 roku na trasę powinny wrócić pociągi.

Prace obejmują modernizację ponad 12 km torów oraz wymianę rozjazdów pomiędzy stacjami w Piechowicach i Szklarskiej Porębie Górnej. Remontowane są obiekty inżynieryjne oraz przejazdy kolejowo-drogowe. Standard obsługi podróżnych poprawi przebudowa peronów. Stacje Piechowice i Szklarska Poręba Górna będą dostosowanie do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach ruchowych.

- Z inwestycji skorzystają mieszkańcy oraz turyści, wybierający kolej jako wygodny przejazd w górskie okolice Szklarskiej Poręby na piesze i rowerowe wędrówki lub zimowy odpoczynek na nartach. Inwestycja zapewni mieszkańcom oraz turystom szybszą podróż w znacznie lepszych warunkach – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

- Dzięki modernizacji górskiej linii, transport kolejowy stanie się bardziej konkurencyjny względem drogowego. Lepsze wykorzystanie pociągów ograniczy ruch samochodowy i zwiększy bezpieczeństwo i na regionalnych drogach – dodaje.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Modernizacja regionalnej linii
kolejowej nr 311 Jelenia Góra - Szklarska Poręba Górna”. Całkowita wartość
przedsięwzięcia to prawie 36 mln złotych, z czego ponad 21 mln pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Przewidywany termin zakończenia prac wyznaczono na IV kwartał 2013 r., natomiast pierwsze pociągi pasażerskie powinny ruszyć pod koniec br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group