Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4895
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pociągi pod specjalnym nadzorem w sobotę, w Orient Expressie

Piątek, 16 listopada 2012, 8:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 listopada 2012, 18:58
Autor: Org
Jelenia Góra: Pociągi pod specjalnym nadzorem w sobotę, w Orient Expressie
Fot. Archiwum Teatru
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze razem ze swoim czeskim partnerem Teatrem F.X. Saldy
w Libercu od września prowadził warsztaty teatralne, w ramach projektu "Pociągi pod specjalnym nadzorem". Powarsztatowy spektakl już w sobotę, 17 listopada, o godz. 16.00 w jeleniogórskim Orient Expressie.

Polsko-czeski projekt to cykl warsztatów: dramaturgicznych, z inscenizacji tekstu, z tworzenia scenografii do prezentacji teatralnych, z emisji głosu oraz ćwiczeń tekstu, które trwały od początku września do 13 listopada. Zajęcia były prowadzone przez grupę praktyków teatralnych z Polski i Czech, z udziałem aktorów i wolontariuszy z obu krajów. A uczestniczyło w nich ponad 30 osób z Polski i Czech. Zwieńczeniem warsztatów jest prezentacja spektaklu.

Przedstawienie powarsztatowe “Pociągów pod specjalnym nadzorem” słynnego, kultowego już, opowiadania Bohumila Hrabala, odbędzie się w przestrzeniach Orient Express’u - znanego baru na terenie jeleniogórskiego dworca PKP.

Projekt „Pociągi pod specjalnym nadzorem“ jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group