Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2646
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Pociągami bez większych zmian

Wtorek, 21 listopada 2006, 0:00
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Pociągami bez większych zmian
Fot. Marek Tkacz
Trwają prace przy korekcie nowego rozkładu jazdy Polskich Kolei Państwowych, który zacznie obowiązywać od 10 grudnia.

Czy pasażerowie PKP mogą spodziewać się nowości w połączeniach? Jak sugeruje Edmund Pomieczyński, naczelnik sekcji przewozów pasażerskich w Jeleniej Górze, wielkich zmian nie będzie.

Tymczasem korzystających z usług przewoźnika denerwuje fakt, że do Wrocławia z Jeleniej Góry (i w odwrotnym kierunku) pociągi pospieszne jeżdżą tylko 10 minut krócej od osobowych, a różnica w cenie biletu jest znaczna.
– Student musi za pospieszny zapłacić ponad osiem złotych więcej niż za osobowy – mówi Sebastian Nowak, który często dojeżdża do stolicy Dolnego Śląska.

– Nie przewiduje się zmian w tym zakresie. Pociągi dalekobieżne nadal będą kursowały jako pospieszne na trasie Jelenia Góra – Wrocław – zaznacza E. Pomieczyński.
Naczelnik dementuje wieści donoszące o tym, że PKP chcą zawiesić zimą kursowanie pociągu „Karkonosze” z Warszawy do Szklarskiej Poręby.

Przewoźnik ma też nadzieję, że przed sezonem zimowym na tory wróci szynobus obsługujący linię Jelenia Góra – Lwówek. – Trwają prace przy naprawie układu grzewczego – tłumaczy E. Pomieczyński.
Szynobus miał się pojawić już w połowie października, ale jego naprawa wciąż się przedłuża.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group