Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 3322
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pociąg retro przyciągnął tłumy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 10:43
Aktualizacja: Wtorek, 19 kwietnia 2016, 8:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pociąg retro przyciągnął tłumy
Fot. Przemek Kaczałko
Ponad pół tysiąca osób przybyło wczoraj (17.04) na dworzec kolejowy w Jeleniej Górze, by zobaczyć Muzealny Pociąg Specjalny „Liczyrzepa” podążający z Jaworzyny Śląskiej do Szklarskiej Poręby. W stolicy Karkonoszy, podobnie jak w Wałbrzychu, miał wodowanie, aby udać się w dalszą podróż.

- Jeszcze nigdy żadne miasto nie przywitało nas tak, jak Jelenia Góra. Naprawdę zdziwiły nas te tłumy. Niestety mamy komplet i nie mogliśmy zabrać wszystkich do Szklarskiej Poręby – powiedziała Katarzyna Szczerbińska-Tercjak z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.

Parowóz Tkt-48-18, który przybył do stolicy Karkonoszy jest z 1951 roku, a wagony Ci28 z 1928 r. Aby dodać charakteru „podróży w czasie” do pociągu wsiadła grupa rekonstrukcyjna, która pełniła rolę przewodników. - Jak zwykle jedziemy po coś. W styczniu byliśmy w Głuszycy, zwiedzaliśmy Osówkę. We Wrocławiu byliśmy pociągiem walentynkowym „Amor”. Teraz jesteśmy tutaj i zwiedzamy Szklarską Porębę – mówiła przedstawicielka organizatora. W punkcie docelowym pociągu odbył się retro-piknik, po czym zabytkowy skład wrócił do Jaworzyny Śląskiej.

W tym roku zabytkowy parowóz z wagonami nie zawita już do Jeleniej Góry, ale chętni mogą skorzystać z wakacyjnego pociągu retro przejeżdżającego przez Świdnicę, Dzierżoniów – na zwiedzanie zabudowań zabytkowych w Krzyżowej (sobota, niedziela - od czerwca do końca września), a także sylwestrowy pociąg do Katowic, czy na zwiedzanie Kościołów Pokoju w Świdnicy i Jaworze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group