Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 7328
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jakuszyce: Pobito rekord frekwencji

Czwartek, 22 grudnia 2011, 0:57
Aktualizacja: 0:58
Autor: red.
Jakuszyce: Pobito rekord frekwencji
Fot. archiwum
Aż 231 osób ukończyło w niedzielę 18 grudnia pierwszy bieg z cyklu Salomon Nordic Sunday. Zawody odbyły się w Jakuszycach. Mocno wiało i sypał śnieg, ale to nie przeszkodziło zawodnikom w walce o pierwsze medale i dyplomy w tym sezonie.

231 osób w jednym biegu to nowy rekord frekwencji w cyklu SNS, który rozpoczął właśnie trzeci sezon. Na zawodach pojawia się coraz więcej pań – w niedzielę było ich 43. Emocje towarzyszyły zawodnikom i kibicom na każdym dystansie. Najbardziej zacięta walka odbyła się na dystansie Mega (ok. 16 km) stylem dowolnym. Czech Lukas Jansky i Polak Robert Faron wbiegli na metę w tym samym czasie. Ostatecznie sędziowie zadecydowali, że minimalnie lepszy był zawodnik z kraju naszych południowych sąsiadów. Co ciekawe w pierwszej dwudziestce tego biegu było aż 15 Czechów, czterech Polaków i jeden Niemiec.

W rywalizacji klasykiem na dłuższym dystansie także najlepszy był Czech. Tym razem ocierający się o kadrę narodową swojego kraju Radek Sretr (zaledwie tydzień temu był trzeci w Slavic Cup), który o ponad 3 minuty wyprzedził Andrzeja Honczara z Białegostoku. Zaciętą batalię o trzecie miejsce stoczyli jeleniogórzanie Jakub Mroziński i Tomasz Kałużny. Obaj w drugim sezonie SNS-a walczyli o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. W niedzielę Mroziński wybiegał trzecie miejsce, o niespełna dwie sekundy wyprzedzając Kałużnego.

Trasa była ciekawa – komentował na mecie Jakub Mroziński. – Warunki do biegania były dość trudne, bo padający śnieg i silny wiatr powodowały, że tory były dość szybko zawiewane. Moja forma nie jest jeszcze najwyższa - dodał.

Wśród pań na Mega CT najlepsza była Kornelia Marek, która powoli wraca do dużego ścigania. Po przymusowej przerwie spowodowanej karą, pojawi się na trasach pucharowych pod koniec marca 2012 roku. A obecnie zamierza ścigać się w SNS-ie. Na krótszym dystansie – Mini (ok. 8 km) w stylu klasycznym triumfował junior Piotr Skowron z Jeleniej Góry. To jedyny dystans, na którym Polak w kategorii open wygrał z Czechem. Drugi był Jiri Suchy z Pragi.

Najważniejsza jest wygrana, choć wiem, że stać mnie na szybsze bieganie – ocenił po zawodach Piotr Skowron. – Najbardziej cieszy mnie jednak, że wreszcie udało się pościgać na śniegu. Już dawno nie było takiej zimy, żeby dopiero 6 grudnia można było pobiegać w Jakuszycach, a pierwsze zawody odbyły się tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Dystans Mini stylem dowolnym to podwójna wygrana Czechów. Pierwszy był Jan Kolaja, a drugi Tomas Malik. Trzecie miejsce zajął najlepszy z Polaków – Zbigniew Galik ze Szklarskiej Poręby.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że nasze zawody są tak popularne – mówiła po zakończeniu niedzielnego ścigania organizator Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce. – Pobiliśmy poprzedni rekord frekwencji i to już w pierwszym starcie w sezonie.

Przypomnijmy, że na otwarcie poprzedniego sezonu SNS-a wystartowało zaledwie 120 osób, w tą niedzielę aż 111 osób więcej! – Apelujemy tylko do wszystkich naszych kochanych zawodników i przypominamy, że w dniu startu biuro zawodów jest czynne tylko do godz. 10.00. Jeżeli mogą niech po chipy zgłaszają się jak najszybciej – zaznacza Beata Lepka.

Sami zawodnicy apelują też do turystów, którzy w czasie niedzielnego ścigania pojawiają się w Jakuszycach. W ostatnią niedzielę wielu z nich zabiegało drogę startującym, nie potrafili też zrozumieć, że nie powinno się biegać „pod prąd”, czyli lewym torem lub tego, że powinno się ustąpić miejsca podbiegającym. Kolejny bieg trzeciego sezonu Salomon Nordic Sunday już 15 stycznia 2012 roku, oczywiście w Jakuszycach. Będzie to Bieg Tysiąclecia, współorganizowany ze Stowarzyszeniem Bieg Piastów. Zapisy i szczegóły na stronie internetowej sns-nartybiegowe.pl Tam także dokładne wyniki pierwszego biegu.

(UM Szklarska Poręba)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
603
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group