Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 10485
Zalogowanych: 93
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Po zlocie wspaniałych maszyn w Karpaczu

Wtorek, 11 sierpnia 2015, 17:03
Aktualizacja: 17:08
Autor: Katarzyna Pruś
Karpacz: Po zlocie wspaniałych maszyn w Karpaczu
Fot. Użyczone–UM Szklarska Poręba/fot. czadrow.pl/ A. Kubieniec
Ryk silników, piękne motocykle i dobre rockowe granie były znakiem rozpoznawalnym minionego weekendu w Karpaczu. Miasto stało się mekką fanów marki Harley–Davidson. Można było na własne oczy zobaczyć autentyczne modele kultowych motocykli, poznać ludzi, dla których jazda harleyem stanowi cel sam w sobie, a na zakończenie wygrać właśnie harleya.

W Karpaczu, w dniach 6-9 sierpnia odbył się ósmy już Piknik Entuzjastów Harley-Davidson. Zlot odbywał się przy stoku Relaks nieopodal Restauracji Dwór Liczyrzepy, jednak całe miasto żyło tym wydarzeniem. - Odwiedziło nas ponad 1000 motocyklistów, nie tylko z Polski, ale i z zagranicy – mówi organizator wydarzenia Marek Telak. Wśród harley-owców było aż trzech mężczyzn z Nowej Zelandii oraz ci, którzy dotarli do Karpacza z Holandii, Austrii, Czech i Niemiec. – Gościliśmy reprezentantów wszystkich polskich klubów zrzeszających fanów tej marki. Dopisali nawet członkowie z największego tego klubu w Polsce, czyli Warsaw Chapter Poland Harley Owners Group – dodaje organizator.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także IV Mistrzostwa Polski Motocyklistów w wolnej Jeździe. Choć motocyklowa jazda kojarzona jest raczej z dużą prędkością i adrenaliną, te zawody pokazały inne oblicze poruszania się na dwóch kółkach. Konkurencja polegała na przejechaniu… jak najwolniej 200 metrów. Mistrzem został Tomasz Kubiczek, drugie miejsce zajął Jacek Jurski, a trzecie Maciej Witosławski.

Ponieważ bohaterami tych dni są nie tylko kierowcy, ale też ubóstwiane przez nich motocykle. Dlatego nie zabrakło konkursu na najładniejszy motor, w którym zwyciężył właściciel trajki Zdzisław Wasiak. Jak co roku, punktem kulminacyjnym była Wielka Parada Motocykli, która przejechała ulicami Karpacza od Białego Jaru do miejsca zlotu.

Do grona wielbicieli marki być może dołączy także pan Wiesław ze Stargardu Szczecińskiego, który podczas imprezy wygrał nowiutki motocykl marki Harley-Davidson Sportster 883.

Zlot cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko motocyklistów, ale także turystów, pozostałych fanów tej marki i związanego z nią stylu życia. Tłumy turystów, mieszkańców z Karpacza i okolic uczestniczyły także w wieczornych rockowych koncertach. Na scenie wystąpili: Clodie ( uczestniczka The Voice of Poland), Piotr Nalepa Brekout Tour/Tribute, Krzysztof Jaryczewski Jary Oz oraz Anryradio Coverband. Odbył się także konkurs Ikony Rocka 2015, którego laureaci uczestniczyli w koncercie głównym.

Sonda

Czy na ulicy Wolności powinno być więcej np. świateł, aby spowolnić ruch na odcinku do Cieplic?

Oddanych
głosów
71
Tak
27%
Nie, tak jak jest jest dobrze
60%
Nie mam zdania
13%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Uwaga przy skręcie z Wolności w Nadbrzeżną!
 
Ciekawe miejsca
Miejsce schadzek na skraju miasta – Wzgórze Radziwiłłówny w Kowarach
 
Aktualności
Teatry Uliczne – II dzień: Grupa Teatralna Poznań
 
Aktualności
Teatry Uliczne – II dzień: Blackout Paradox
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group