Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 9664
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po wernisażu w BWA. Jelenia Góra nie jest kulturalną pustynią

Sobota, 8 października 2011, 8:52
Aktualizacja: 8:53
Autor: Jakub Thauer
JELENIA GÓRA: Po wernisażu w BWA. Jelenia Góra nie jest kulturalną pustynią
Fot. Jakub Thauer
Wczoraj, 7 października w Biurze Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze odbył się wernisaż wystawy "Zmiana medium. Pracownia Kowalskiego".

Przedstawia ona prace absolwentów pracowni, prof. Grzegorza Kowalskiego na warszawskiej ASP. W wystawie uczestniczy 15 artystów: Jacek Adamas, Paweł Althamer, Michał Dudek, Katarzyna Górna, Cezary Koczwarski, Łukasz Kosela, Katarzyna Kozyra , Monika Zielińska, Jacek Malinowski, Jacek Markiewicz, Anna Molska, Małgorzata Niedzielko, Jędrzej Niestrój, Anna Senkara, Piotr Wysocki, Artur Żmijewski.

Wystawie towarzyszyła dyskusja z udziałem prof. G. Kowalskiego pt. " Kowalnia. Zmiana medium”. Dyskusję poprowadził Karol Sienkiewicz. – Wybrałem to miasto, dlatego że Jelenia Góra to nie jest pustynia kulturalna -to po pierwsze, a po drugie ja jestem człowiekiem, który chętnie jedzie do mniejszych miast, bo w Warszawie jest łatwiej się wybić. Prace które zostały zaprezentowane na dzisiejszej wystawie, są to prace dyplomowe moich studentów. Ta wystawa dotyczy dzieł absolwentów, więc ludzi którzy działają już sami w sztuce – mówił Profesor Grzegorz Kowalski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group