Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 3772
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Po wernisażu w BWA. Jelenia Góra nie jest kulturalną pustynią

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 8 października 2011, 8:52
Aktualizacja: 8:53
Autor: Jakub Thauer
Fot. Jakub Thauer
Wczoraj, 7 października w Biurze Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze odbył się wernisaż wystawy "Zmiana medium. Pracownia Kowalskiego".

Przedstawia ona prace absolwentów pracowni, prof. Grzegorza Kowalskiego na warszawskiej ASP. W wystawie uczestniczy 15 artystów: Jacek Adamas, Paweł Althamer, Michał Dudek, Katarzyna Górna, Cezary Koczwarski, Łukasz Kosela, Katarzyna Kozyra , Monika Zielińska, Jacek Malinowski, Jacek Markiewicz, Anna Molska, Małgorzata Niedzielko, Jędrzej Niestrój, Anna Senkara, Piotr Wysocki, Artur Żmijewski.

Wystawie towarzyszyła dyskusja z udziałem prof. G. Kowalskiego pt. " Kowalnia. Zmiana medium”. Dyskusję poprowadził Karol Sienkiewicz. – Wybrałem to miasto, dlatego że Jelenia Góra to nie jest pustynia kulturalna -to po pierwsze, a po drugie ja jestem człowiekiem, który chętnie jedzie do mniejszych miast, bo w Warszawie jest łatwiej się wybić. Prace które zostały zaprezentowane na dzisiejszej wystawie, są to prace dyplomowe moich studentów. Ta wystawa dotyczy dzieł absolwentów, więc ludzi którzy działają już sami w sztuce – mówił Profesor Grzegorz Kowalski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~errr 8-10-2011 14:08
...a te zdjecia to chyba telefonem komorkowym robione...widze coraz wyzszy poziom fotoreporterow!
~wielbłąd 8-10-2011 17:52
Jelenia Góra to nie pustynia kulturalna ! Tak potwierdzam , mi tu dobrze ! Ale jak ktoś chce tu przetrwać bez wody , tzn. spragniony Kultury to tutaj nie przeżyje. Pan Profesor lubi przyjeżdżać do mniejszych miast (miał za pewne na myśli małe miasta prowincjonalne), bo tu czuje się dobrze jako luminarz kultury rodem ze "stlycy". Jasne , że Jelenia to nie pustynia kulturalna , bo w mniejszych miastach nawet piachu nie ma. Ale fakty są faktami ! Środowiska tutaj nie ma , a jego namiastka jest skłócona i rozbita. Nikt nie dba o kulturę ,wszystko podporządkowane jest miejscowym realiom. Kultura jest sterowana wg uznania .Kierujący wiedzą co jest dobre ,co ma być, jak ma być ,co jest poprawne , co wartościowe ,co jest przydatne , co nie groźne, co "nasze" , co wspierać , a co uwalić, co promowa
Piipi Jelonkowa 8-10-2011 20:08
..do - [~Wielbłąd ] .. teraz zrozumiałam moją teściową ! .. któa hoduje kaktusy,bo chce byc bliżej kultury !~FAJNIE ..
~fiki 8-10-2011 22:32
na zdjęciach widać "jak się wszyscy wspaniale bawią"..... a ile "nowych twarzy" o kurcze ale sie dzieje.....!!!!!!!!!!!!!! szkoda ,że to takie mądre wszystko,a ja półgłówek nic nie łapię :):):):):) fiki
~do wielbłada 8-10-2011 22:33
Ja żyję tutaj i mam dużo wody. Kiedy chce się napić to piję. Oferta kulturalna tego miasta jest ogromna. Tylko wybierać i bardzo dobrze ze kierujący wiedzą co mają wspierać. Po to są!. To narzekactwo bywa irytujące. Profesor widział wiele różnych miast i galerii i trzeba się cieszyć że nasze postrzega pozytywnie.
~asag 9-10-2011 1:32
piękna impreza ta wystawa
~ 9-10-2011 17:57
do 08-10-2011 22:33 | ~do wielbłada | - I uwierzyła mu pani? On pewnie w każdym małym mieście wypowiada zdanie, że "to miasto nie jest pustynią kulturalną, tylko miasta mu się zmieniają".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group