Czwartek, 16 września
Imieniny: Edyty, Kamili, Kornela
Czytających: 6553
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po tym spektaklu czuć magię świąt

Poniedziałek, 19 grudnia 2016, 8:40
Aktualizacja: Wtorek, 20 grudnia 2016, 8:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Po tym spektaklu czuć magię świąt
Fot. Przemek Kaczałko
Od 2009 roku, gdy na afiszach Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze pojawia się spektakl „Scrooge. Opowieść wigilijna” wiadomo, że zbliża się Boże Narodzenie. Dla wielu rodzin obowiązkowa sztuka przed Wigilią gromadzi tłumy na widowni. Nie inaczej było na jubileuszowym przedstawieniu, które odbyło się w niedzielny wieczór (18.12).

Już po raz setny jeleniogórscy aktorzy zagrali opowieść wigilijną, w której główną rolę (Scrooge'a) gra Jacek Grondowy. Spektakl ma charakter rodzinny nie tylko dla widowni, ale również na scenie, gdzie występują bliscy jeleniogórskich aktorów. Historia złego człowieka, który po ujrzeniu trzech zjaw postanawia się zmienić, skłania do refleksji, bawi i edukuje. Po setnym pokazie były kwiaty, słodycze, życzenia, uśmiechy na twarzach widzów, którzy w świątecznej atmosferze udali się do domów. Słodkości rozdawał Święty Mikołaj oraz jego piękne asystentki.

- Spektakl wprowadza w świąteczny nastrój. Efekty, dym, scenografia, duchy z podłogi – dla moich dzieci to było fantastyczne przeżycie – przyznała jedna z mam, która z dziećmi w wieku 7 i 8 lat obserwowała sztukę z balkonu. – Przedstawienie było bardzo fajne, święta mogą się już zaczynać – wyznała z radością Adrianna.

- Spektakl już kilka razy był przewidziany do zdjęcia z repertuaru – nie udało się to i bardzo dobrze. Na każdym spektaklu jest komplet widzów – podkreślił Tadeusz Wnuk, dyrektor teatru.

Opowieść wigilijna Charlesa Dickensa w reżyserii Henryka Adamka określana jest przez aktorów jako nasz „Kevin sam w domu” i na zakończenie jubileuszowego pokazu dyrektor zaprosił widzów do obejrzenia Scrooge'a również za rok, więc możemy być pewni, że nadal nie zniknie ze świątecznego afisza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group