Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 9088
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/OPOLE: Po sukces do Opola

Sobota, 11 września 2010, 8:15
Aktualizacja: Niedziela, 12 września 2010, 8:03
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/OPOLE: Po sukces do Opola
Fot. Angela
Wczoraj na XLVII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie „Debiuty – Śpiewaj i walcz” wystąpiła Małgorzata Rostoczyńska. Tam w festiwalowym konkursie mieszkanka Świerzawy i uczennica Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Sobieszowie wywalczyła dla siebie drugie wyróżnienie.

„W kruchym ciele potwornie silny głos” – tak podczas opolskiego koncertu „Debiuty - Śpiewaj i walcz” zapowiadał jej występ urodzony w Jeleniej Górze popularny konferansjer Artur Orzech. Siedemnastoletnia Małgorzata Rostoczyńska w amfiteatrze zaśpiewała wielki protest song Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”.

Była najmłodszą z uczestników tegorocznych debiutantów, którzy podczas edycji muzycznego show „Śpiewaj i walcz” zostali wybrani przez telewidzów TVP1. Małgorzata Rostoczyńska w tym programie wykonała takie utwory jak „Szklana pogoda” z repertuaru zespołu Lombard, „Antidotum” Kasi Kowalskiej, „Chłopaki nie płaczą” grupy T. Love, „Zamiast” Edyty Geppert, „Znalazłam” zespołu O.N.A. i wspomniany szlagier Czesława Niemena.

Telewidzowie wspierani przez Krystynę Prońko, Marka Kościkiewicza i Marka Tyspera, czyli szanowne Jury, głosowali na swoich faworytów. I tak ostatecznie do opolskiego finału przeszło sześciu laureatów programu, a wśród nich właśnie znalazła się Małgorzata Rostoczyńska, która – jak poinformował publicznie o wynikach głosowania dyrektor opolskiego festiwalu Piotr Klatt – w konkursie zdobyła drugie wyróżnienie.

Laureatce festiwalowego konkursu bardzo gratulujemy wygranej.

Na zdjęciach: Małgorzata uświetniła swoim występem uroczystość zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Sobieszowie

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group