Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 5151
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po śladach butów do przestępcy

Sobota, 20 grudnia 2008, 9:27
Aktualizacja: 9:27
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Po śladach butów do przestępcy
Fot. TEJO
Odcisk podeszwy obuwia zdradził złodzieja, który notorycznie okradał ten sam sklep. Za każdym razem kradł wódkę, zakąskę i papierosy. Trwa szacowanie strat. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

Traseologia (nauka zajmująca się w kryminalistyce śladami na miejscu przestępstwa) okazała się bardzo pomocna jeleniogórskim kryminalnym, którzy rozpracowali 19-letniego rabusia. Ten, gdy miał ochotę poimprezować, udawał się do sklepu. Nie czynił jednak tego w godzinach otwarcia, ale w nocy. Włamywał się do placówki i kradł: konserwy mięsne, pasztety, papierosy i alkohol. W sumie dokonał czterech takich „skoków”.

18 grudnia roku policjanci z Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili i zatrzymali 19-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o kradzieże z włamaniem do jednego z jeleniogórskich sklepów spożywczych. Pokrzywdzony szacuje straty, które mogą sięgnąć kilku tysięcy złotych. Skradziony łup 19-latek przeznaczył na własne potrzeby – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Powiadomieni o zdarzeniach policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Na miejscu zabezpieczyli pozostawione przez włamywacza ślady. Jednym z tropów prowadzących do sprawcy były ślady obuwia pozostawione na miejscu zdarzenia. Na tej podstawie i w oparciu o prowadzone działania operacyjne policjanci wytypowali 19-latka, jako osobę podejrzewaną o kradzieże z włamaniem do sklepu. Jak się później okazało typowanie policjantów było

19-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań, gdzie odpoczywał po ostatnim włamaniu. Trafił do policyjnego aresztu. Przyznał się do popełnionych przestępstw. Za kradzieże z włamaniem grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group