Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 5545
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Po sezonie na biegówki

Wtorek, 3 maja 2022, 5:59
Autor: WAC
Polana Jakuszycka: Po sezonie na biegówki
Fot. Stowarzyszenie Bieg Piastów
Wspólne bieganie na nartach, przyjacielskie spotkanie i rozmowy wypełniły Śnieżną Majówkę 2022, czyli towarzyskie zakończenie sezonu narciarskiego w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.

Wśród uczestników imprezy, która odbyła się 1 maja nie zabrakło legend Biegu Piastów: Zbigniewa Lisa (zwycięzca na 50 km w 1980, 1983 i 1989), Mieczysława Skowrona (pierwszy na 25 km w 1989) oraz jedynego uczestnika wszystkich edycji Biegu Piastów Waltera Judki, który przybył na Śnieżną Majówkę z rodziną: mistrzynią Polski amatorek, synową Moniką, trzecim w mistrzostwach kraju amatorów synem Pawłem oraz z dwoma wnuczkami Olą i Igą (tegoroczną debiutantką w Biegu Piastów).

Nie zabrakło też zwycięzcy Biegu Piastów na głównym dystansie w tym roku - Michała Skowrona, który na spotkanie z uczestnikami Śnieżnej Majówki zrobił sobie przerwę w intensywnym treningu na Cichej Równi. Obecny był także narciarski obieżyświat Adam Andrzej Fijałkowski oraz prezes Karkonoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej Grzegorz Sokoliński i wiceprezes Zbigniew Kubiela.

Po spotkaniu, rozmowach i wspólnych zdjęciach na Samolocie pobiegaliśmy głównie na odcinku Samolot-Cicha Równia - mówi Leszek Kosiorowski ze Stowarzyszenia Bieg Piastów. - Potem chętni zjechali na Orle na spotkanie pod schroniskiem. Atmosfera była kapitalna. Dziękujemy bardzo wszystkim za udział. Następnymi okazjami do spotkań będą wspólne sprzątanie tras i rekonesans trasy Jakuszyckiej 12, czyli biegu na 12 km, który odbędzie się w ramach 10. Letniego Biegu Piastów. Terminy wkrótce ogłosimy. Zapraszamy!

Twoja reakcja na artykuł?

35
83%
Cieszy
1
2%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
4
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group