• Zalogowanych: 15

Po przerwie tragedia

Czwartek, 19 grudnia 2019, 9:22
Aktualizacja: 9:32
Nieliczna grupa kibiców szczypiornistek Karkonoszy Jelenia Góra mogła po pierwszej połowie zastanawiać się nad rywalem z Superligi, z którym mógłby się zmierzyć zespół Dili Samadovej w 1/8 finału Pucharu Polski, jednak po zmianie stron rzeczywistość zweryfikowała marzenia i wygrał zespół lepszy.

Kibice zgromadzeni w hali przy ul. Złotniczej oglądali w pierwszej połowie świetny mecz w wykonaniu swoich ulubienic. Do przerwy jeleniogórzanki prowadziły wyraźnie 17:11! W drugiej połowie miejscowe seryjnie traciły gole - od stanu 19:13 Karkonosze straciły 7 bramek z rzędu (19:20) i nawet po wyrównaniu na 20:20 nie był to koniec koszmaru. W 52. minucie było już 20:26, a cały mecz zakończył się wynikiem 24:31. Biorąc pod uwagę - nie tylko postawę na boisku - ale też zainteresowanie piłką ręczną w Gnieźnie, gdzie hala jest licznie wypełniania i gorąco dopingowana przez kibiców - z pewnością zespół z pierwszej stolicy Polski zasłużył na historyczny awans.

MKS Karkonosze Jelenia Góra - MKS PR Gniezno 24:31 (17:11)

Karkonosze: Michalewicz, Grabarczyk - Bielecka 7, Kanicka 6, Drozdowska 5, Kowalska 2, Kowalik 2, Weber 1, Grzejszczak 1, Kołecka, Klimaszewska, Starczyk, Jarosz, Wrotniewska.
MKS: Kobyłecka, Konieczna - Sawicka 8, Kasprowiak 6, Siwka 4, Matysek 4, Łęgowska 4, Giszczyńska 3, Bigoszewska-Jackowiak 1, Różewska 1, Dolacińska, Chojnacka, Rachela, Rybicka, Walkowska, Ślęzak.