Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 7083
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Po pożarze wracają do normalności

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 24 września 2008, 13:23
Aktualizacja: 13:24
Autor: Angela
Fot. K. Piotrowski
Dopiero dziś zostanie podłączony gaz w kamienicy przy ul. Piłsudskiego 7 po tym, jak w sobotę odłączono wszystkie media po wybuchu ognia w komórce z opałem.

Losem mieszkańców z częściowo spalonej i zadymionej w sobotę kamienicy przy ulicy Piłsudskiego 7 nie zainteresowano się przez dwa dni. Teraz ich sytuacja wydaje się stabilizować. Dzisiaj ma zostać im podłączone ostatnie z mediów – gaz. Pomoc w odremontowaniu klatki schodowej zaoferowała również dyrekcja Zakładu Gospodarki Lokalowej.

Koszmar czterech rodzin mieszkających w budynku przy ulicy Piłsudskiego rozpoczął się w sobotę, po tym jak w komórce przy domu zapalił się gromadzony tam opał. Zdaniem policji ogień wybuchł tam z jak na razie niewyjaśnionych przyczyn. Lokatorzy usłyszeli jednak od strażaków, że było to ewidentne podpalenie. Sprawę wyjaśni sekcja dochodzeniowo-śledcza jeleniogórskiej policji. Dzięki szybkiej akcji strażaków nikt z mieszkańców nie doznał żadnych obrażeń. Po ugaszeniu ognia piekło lokatorów się jednak nie skończyło.

- Przez dwa dni byliśmy odcięci od wszystkich mediów, prądu, telefonu, gazu i wody – mówią poszkodowani. Kiedy było potrzebne nam wsparcie, nikt nam go nie udzielił. Gdyby nie nasza interwencja u władz miasta oraz w lokalnych mediach zapewne do dzisiaj nic w naszej sprawie by się nie zmieniło – dodaje jedna z lokatorek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~AZ 24-09-2008 19:38
Przecież to jest delikatnie mówiąc nieprawda. W sobotę rano byli przedstawiciele i pracownicy ZGL-u na miejscu i a...lizowali zaistniałą sytuację. Prąd został odcięty z powodu spalenia części instalacji elektrycznej oraz zalania wodą przez Straż Pożarną ścian. Nie można było podać napięcia na mokrą instalację. Dyżurny elektryk sprawdzał po południu w sobotę stan instalacji( nie nadawała się w dalszym ciągu do podania napięcia). W niedzielę po południu powtórzył badania i tymczasowo podłączył tych lokatorów, którzy byli na miejscu w mieszkaniach. Mówienie więc że nikt nie interesował się ludźmi w tym budynku przez dwa dni i dopiero interwencja u władz miasta spowodowała interwencję jest po prostu kłamstwem.
piotr114 24-09-2008 20:19
A skąd ZGL weźmie pieniądze, skoro od 20 lat nie może ich znaleźć na remont klatki schodowej (po pożarze) na ul Mickiewicza 13
~Sabath 24-09-2008 22:19
być bez kontaktu ze światem bym chyba nie wytrzymał ale w takich chwilach dobrze pójść na długi spacer
piipi 25-09-2008 0:19
...do - [~Sabath..]..kontakt z Natura jest NAJpiekniejszy !.~Sprobuj z wiatrem..."porozmawiac".
~Sabath 25-09-2008 22:09
nie rzucaj słowa na wiatr ale próbowałem rozmawiać z wiatrem
~Sabath 25-09-2008 22:09
tak kontakt z Natura jest NAJpiekniejszy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group