Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 6076
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po piwku i na crossowca

Poniedziałek, 27 października 2008, 7:59
Aktualizacja: 14:52
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Po piwku i na crossowca
Fot. Archiwum
Niepokojącą scenkę zaobserwował nasz Czytelnik w niedzielę na Górze Szybowcowej, jednym z ulubionych miejsc dla fanów motocrossu. Stalowi jeźdźcy najpierw dodali sobie animuszu piwem, a potem ruszyli w trasę.

– Zaobserwowałem, że Szybowcowa stała się miejscem, gdzie lubią zatrzymywać się motocykliści crossowcy. Na motorach nie ma numerów rejestracyjnych, bo oni nie jeżdżą po drogach publicznych. Ci co zajadą, wypijają po piwie i dalej po drogach i duktach leśnych gdzie "jedynie cisza i szum przyrody" – pisze mieszkaniec Jeleniej Góry, który podczas wycieczki zaobserwował postawę motocyklistów.

– Zastanawiam się, co by się stało, gdyby taki po piwkach walnął w jakiegoś turystę na dukcie leśnym, czy też rozwalił się na zwalonym pniu – dodaje.

Jak podkreśla policja, jazda pojazdami mechanicznymi pod wpływem alkoholu jest przestępstwem. – Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – takie jest brzmienie art. 178a Kodeksu Karnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group